Pěstujeme cuketu a patison



Cuketa je v poslední době hodně oblíbená zelenina. Mladé nedozrálé plody se sklízejí postupně, jakmile dorostou do délky 10 až 25 cm. Předpěstované sazenice cukety vysazujeme do sponu 1×1 metr.

Obdobně pěstujeme i patisony. Cukety i patisony pravidelně zaléváme.

Pěstování cukety

Pěstování cukety






  • Harmonie květin a zeleniny v zahradě Kombinování květin a zeleniny v zahradě přináší nejen krásu, ale také funkčnost a užitek. Tato synergická kombinace umožňuje vytvořit poutavý krajinný design, který spojuje estetiku s praktičností. Jak můžete integrovat květiny a zeleninu do vaší zahrady? Obohacení zahrady pomocí květin Květiny přinášejí do zahrady živé barvy, vůně a textury. Kombinování..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – BŘEZEN Práce na zahradě v březnu Pro zalévání je nejvhodnější dešťová voda. Proto ji začneme již v březnu zachytávat do nádrží a sudů. Od poloviny března připravujeme na slunném místě záhony pod širým nebem, pokud možno chráněném před větrem, určené pro pěstování sazenic zeleniny. Během března musíme ze záhonů s jahodami odstranit všechny..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – LEDEN – 3. týden Příprava na jaro Připravíme si rašelinu, kterou budeme potřebovat během roku. Rašelina je potřeba jako prostředek pro zlepšování půdy téměř v každé roční době. Obohacuje totiž všechny půdy o humus. Lednové rytí středně těžkých půd můžeme realizovat pro přípravu na vysazování dřevin nebo bylinných trvalek. U velmi těžkých půd ryjeme velmi..
  • Zelí dodá sílu Vitamíny v zelí Zelí obsahuje množství vitaminu C, železa a minerálních látek. Nejvíce vitaminu C je v čerstvých hlávkách, zatímco v kysaném zelí jej zbývá přibližně jen polovina. Navíc zelí nemá skoro žádné kalorie. Po zelném salátu se tedy nedá ztloustnout, dokáže také upravit hladinu cholesterolu v krvi. To je především díky hořčinám,..