Houby v trávě a na zahradě



Houby v trávníku

Vlhké podzimní počasí podporuje v zahradě růst různých hub, tzv. prašivek. Tyto houby často vyrůstají na trávnících v kruzích, které pak mění barvu trávy. Houby mají krátkou životnost a zpravidla nepřežijí první zimní mrazy.

Jak zabránit výskytu hub v trávníku

Účinné prostředky, jak zabránit výskytu těchto hub na zahradě, neexistují. Je možné jen omezit jejich šíření tak, že je zlikvidujeme ještě dříve, než uvolní svoje spory.

Houby na kořenech

Tyto houby někdy rostou na zahrnutém organickém materiálu, např. na starých kořenech stromů. Chceme-li mít od prašivek na zahradě klid, staré kořeny vykopeme.

Houby v trávníku

Houby v trávníku







  • Co jsou to pesticidy a fungicidy Jaký je rozdíl mezi pesticidy a fungicidy Pesticidy a fungicidy jsou chemické látky používané k ochraně rostlin před škůdci a chorobami. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, proti čemu chrání. Pesticidy Pesticidy jsou látky, které pomáhají chránit rostliny před škůdci, jako jsou hmyz, plazi nebo hlodavci. Tyto látky se aplikují..
  • Vlnovník jabloňový – škůdce jabloní Vlnovníci jsou roztoči, kteří napadají všechny části rostlin kromě kořenů. Při svém šíření využívají vítr, zvířata a také lidi. Využijí jakoukoliv možnost rozptylu z jednoho hostitele na druhý. Dospělí vlnovci jsou velmi malí, cca 0,2 mm. Barvu mají světle až jantarově žlutou, se dvěma páry krátkých nohou ve přední části těla...
  • Jak poznat vrtalky a květilky? Napadení vrtalkou Příznakem napadení rostlin vrtalkou jsou vyžrané klikaté cestičky v listech, které jsou nejdříve bílé a později zhnědnou. Jde o častý jev zejména u chryzantém. Larvy různých vrtalek škodí i v listech např. kosatců. Napadení květilkou Podobné poškození vytvářejí i larvy květilky, které tvoří puchýře na listech různých rostlin a někdy..
  • Strupovitost jádrovin – nemoc ovocných dřevin Strupovitost jádrovin se projevuje hnědočernými skvrnami na listech a plodech, případně i trhlinami a deformacemi. Účinná prevence proti strupovitosti: Pěstování odrůd rezistentních proti této chorobě. Řezem udržovat korunu stromu světlé a vzdušné, aby po dešti rychleji osychala. Týden před podzimním opadem listí se doporučuje postříkat koruny stromů 5 až 7%..