Třapatka Sullivantova – Rudbeckia Sullivantii



Pěstování třapatky v zahradě

Třapatka Sullivantova je trvalka vysoká 50 až 60 cm, pochází ze severní Ameriky. Kvete dlouho a bohatě žlutými květy s hnědým středem. Květy jsou velké cca 10 až 12 cm. Třapatku vysazujeme do květinových záhonů mezi ostatní trvalky. Můžeme ji použít i k řezu do vázy.

Třapatka trvalka

Třapatka trvalka






  • Přesazování, dělení a množení kosatců Nejvhodnější dobou pro přesazování a dělení kosatců jsou letní měsíce od poloviny července do poloviny srpna. Protože kosatce na jednom stanovišti pěstujeme 3 až 4 roky, je přesazení nezbytností. Z estetického hlediska starší kosatce ve středu ztrácejí oddenky, výhony zde nevyrůstají a květiny vypadají nevzhledně. Proto je nutné je přesadit a..
  • Letní a podzimní květiny do stínu Dymnivka neúnavně kvete od června do podzimu jasně žlutými květy. Je zcela nenáročná a velmi snadno se rozmnožuje ze semen. Čechravy jsou krásnými rostlinami do polostínu. Na 0,5 až 1 metr vysokých stoncích mají v červenci bohaté laty drobných bílých, růžových, červených nebo fialových kvítků. Udatna má podobný charakter květenství jako..
  • Škůdci muškátů Mšice napadají vrcholky rostlin a sají z nich šťávu. Muškáty pak hůře rostou a deformují se. Molice se také mohou na muškátech objevit, zejména v zimě ve vytápěných prostorách. Molice jsou uchycené na spodní straně listů, které v důsledku jejich sání žloutnou a zasychají. Muškáty můžou také napadnout štítenky, které svým sáním způsobují..
  • Mečíky neboli gladioly Mečíky neboli gladioly jsou květiny určené především k řezu. Řežou se v době, kdy se první spodní květy uvolní z poupěte a mají již barvu. Necháme-li je dokvétat na záhoně, hlízy slábnou. Po odkvětu je nutné vyříznout květní stvol, listy ponecháme. Mečíky jsou květiny s hlízami, které mají malou mrazuvzdornost – proto je..