Léto na zahradě – srpen



Okrasná zahrada v srpnu

V srpnu sestřihujeme živé ploty z jehličnatých a stále zelených dřevin, jako je buxus. V okrasné zahradě můžeme začít přesazovat pivoňky. Dbáme na to, abychom jejich hlízy zbytečně neporanili. Pivoňky jsou velmi citlivé na hloubku sázení, která musí být stejná jako na původním stanovišti. Pokud je zasadíme hlouběji, nekvetou třeba několik let. V srpnu můžeme začít vysazovat vzrostlejší dvouletky z jarních výsevů. Topolovky, zvonky, fialy a hvozdíky po zasazení pečlivě zaléváme, ve velkých vedrech stíníme.

Jahody v srpnu

Jahodníky po sklizni okopeme, přihnojíme a odstraňujeme přebytečné šlahouny. Nejlépe nechat na jahodníku jen jeden šlahoun. Pokud se odstraní všechny, rostlina bude vytvářet nové. Z narostlých sazenic vybereme pro novou výsadbu a do kelímků pro dosazení po zimě. Koncem srpna začínáme vysazovat nové jahody.

Sbíráme plody spadané ze stromů. Pokud jsou shnilé a napadené moniliózou, dáváme je do jámy, zasypeme vápnem a zakopeme.

Zelenina v srpnu

V srpnu vrcholí sklizeň rajčat, okurek nakladaček a salátovek. Ve skleníku dozrávají papriky. Nakládáme a zavařujeme na zimu. Celer důkladně zaléváme a přihnojujeme. Kolem bulvy odhrneme trochu zeminu a do vzniklého kroužku zaléváme každý týden hnojivo s roztokem. U květáků zalamujeme velké listy nad růžicemi, aby se pěkně vybělily a nehořkly.

Papriky, pěstování v srpnu

Papriky, pěstování v srpnu







  • Čemeřice v zimní zahradě Sníh na zahradě Sníh je pro většinu rostlin velice prospěšný, protože chrání rostliny před mrazem. Rostliny jsou pod sněhem jako pod teplou peřinou. Pěstování čemeřice Pod sněhem kvete čemeřice černá, lidově zvaná „vánoční růže“. Kvete bílými květy, listy jsou vykrajované. Většinou má plno poupat. Některé druhy čemeřice jsou stálezelené a..
  • Zvonek prostřední (Campanula medium) Pěstování zvonku prostředního Zvonek prostřední je 70 až 90 cm vysoká dvouletka s velkými bílými, růžovými nebo tmavofialovými zvonkovitými květy. Sazenice se vysazují na záhony počátkem září na vzdálenost 40 až 50 cm. Uplatní se jednotlivě nebo ve skupinách na smíšených květinových záhonech, jako solitéra v trávníku nebo vysazený před keři. Květy..
  • Nevadlec péřitý – Celosia argentea Nevadlec péřitý je letnička vysoká cca 30 až 60 cm. Původem je z Indie. Květy jsou v bílé, červené nebo žluté barvě. Nevadlec vysazujeme do skupin, můžeme jej využít k suché vazbě. Vyžaduje slunnou a teplou polohu, tato letnička nemá ráda studené a deštivé počasí. Podobné články: Léto na zahradě – červen Léto..
  • Kohoutek Jovišův – Lychnis flos-jovis Kohoutek Jovišův je nenáročná trvalka vysoká asi 20 až 40 cm. Vysazujeme ji do skalek nebo na trvalkové záhony, kde upoutá barvou svých květů. Na půdu není příliš náročný. Kohoutek je možné snadno množit semenem. Podobné články: Léto na zahradě – červen Léto na zahradě – červenec Jak vypěstovat meloun..