Jak přezimovat balkonové květiny



Přezimování balkonových květin

U rostlin, které chceme přezimovat, pravidelně kontrolujeme, zda nejsou napadeny mšicemi, sviluškami nebo molicemi. Také dáváme pozor na některé choroby, např. plísně nebo padlí.

Pelargonie přestaneme koncem srpna přihnojovat dusíkatými hnojivy. Během září omezíme zálivku. Tím docílíme dozrání rostlin, které pak lépe přezimují.

Pokud nemáme vhodné prostory pro přezimování balkonových květin, odebereme ze zdravých rostlin koncem září vrcholové řízky. Řízky by měly mít 3 až 5 listů. Napícháme je do substrátu a zakryjeme igelitovým sáčkem.

Pelargonie, pro jižní balkon

Pelargonie, pro jižní balkon






  • Oblíbená letnička lobelka Lobelka je oblíbená letnička zejména pro svoji modrou barvu. Původní druh pochází z jižní Afriky. V současné době se můžeme setkat také s jinými barvami květů, např. bílé, růžové nebo karmínové. Jak vypěstovat lobelku Lobelku vyséváme již v únoru. Semena jsou velmi drobná, proto je na substrát vysejeme a pouze přimáčkneme (nezasypáváme). Optimální teplota..
  • Muškáty a fuchsie v únoru Péče o muškáty v únoru Pokud nechceme pěstovat nové muškáty z řízků, můžeme použít staré muškáty z předešlého roku. Muškáty (Pelargonium), které jsme nechali přezimovat na suchém místě, koncem února seřízneme a dáme jim novou zeminu. Aby z muškátů byly opět hustě rozvětvené keříky, každý výhon seřízneme na třetinu délky. Přitom dbáme na..
  • Brugmansie – na terasy, balkóny a dvorky Brugmansie je rostlina vhodná k pěstování na větších balkonech, terasách nebo dvorcích. Největší zvláštností této rostliny jsou velké trubkovité květy, které visí směrem dolů. Květy jsou v mnoha barvách, jednoduché nebo plnokvěté Listy jsou podlouhlé, porostlé jemnými chloupky. Brugmansie je jedovatá Velký pozor by měly dávat zejména rodiče malých dětí – celá..
  • Hledík (Antirrhinum) – vysévání a pěstování Hledík patří k letničkám, které nesmí chybět na žádné zahrádce, terase nebo balkóně. Pochází ze Středomoří a Severní Ameriky. Hledíky najdou uplatnění jako obruby záhonů nebo je můžeme vysazovat do nádob. Vysévání hledíků Hledíky vyséváme každý rok v únoru nebo březnu. Drobná černá semena nezasypáváme substrátem, necháme volně několik dní pod mikrotenovou..