Podzimní květina hvězdnicePodzimní zahrada nemusí být jen o padajícím barevném listí, ale také ji můžou rozzářit pestré květy hvězdnice. Hvězdnice je nenáročná trvalka, která má jak nižší, tak i vyšší kultivary. Nízké hvězdnice se hodí do skalek a na obruby záhonů. Středně vysoké druhy do květinových záhonů a mohutné soliterní rostliny využijeme k řezu.

Jak pěstovat hvězdnici

Jednou z nejčastěji pěstovanou hvězdnicí je sevoroametická hvězdnice hustokvětá (Aster dumosus). Tvoří 20 až 50 cm vysoké, bohatě olistěné, téměř kulovité rostliny poseté drobnými úbory. Rostliny kvetou bíle, růžově, červeně, modře nebo fialově. Tato hvězdnice potřebuje slunné stanoviště. Kvete od srpna do října.

K vysokým hvězdnicím patří hvězdnice novoanglická (Aster novae-angliae), která dorůstá do výšky až 2 metry. Jedná se o velmi odolný druh, který nepotřebuje téměř žádnou péči. Pouze v období velkého sucha je nutná zálivka.

Množení hvězdnic

Množení hvězdnic – většinu hvězdnic množíme dělením, případně řízkováním.

Pěstování hvězdnice

Pěstování hvězdnice  • Jak rozdělujeme růže Růže obsahují více jak 20 tisíc odrůd a jsou rozděleni podle svých vlastností do několika skupin. Rozdíl mezi jednotlivými druhy je v barvě, velikosti a tvaru květu, ve výšce rostlin nebo také v použití. Půdopokryvné růže Půdopokryvné růže jsou také nazývány pokryvné. Jsou nenáročné na údržbu, proto jsou vhodné nejen do zahrad,..
  • Jak pěstovat cínie Půda pro cínie Cínie pěstujeme ve výživné, ale lehčí půdě, vyžadují slunečnou polohu. Zvláště vyšší kultivary vysazujeme do poloh chráněných před větrem. Pravidelně zaléváme, občas mírně přihnojíme plným hnojivem. Kdy vysévat a sázet cínie Sazenice cínií můžeme předpěstovat ze semen, kterých je na trhu dostatek. Osivo vyséváme od února do..
  • Letnička laskavec Pěstování laskavce Laskavce mají rády teplé a slunné stanoviště. Na záhony je vysazujeme ve druhé polovině květny, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Půda by měla být lehká, humózní, vápenatá. Laskavce kvetou od konce června až do října. Laskavec je vhodný také k řezu do vázy nebo k sušení do květinových vazeb. Laskavec ocasatý..
  • Lewisia v rozmanitých barvách Pěstování lewisie Lewisia je skalnička s přízemní růžicí dužnatých listů a hlubokým hlavním kořenem. Lewisii můžeme vysadit do skalek, skalkových skleníků nebo skalničkových koryt. Jsou plně mrazuvzdorné a chladuvzdorné. Stálezelené druhy lewisie vyžadují polostín a humózní, vlhkou, dobře provzdušněnou, kyselou půdu. Lewisie během celého roku nesnášejí zálivku na list. Podobné články:..