Podzimní květina hvězdnicePodzimní zahrada nemusí být jen o padajícím barevném listí, ale také ji můžou rozzářit pestré květy hvězdnice. Hvězdnice je nenáročná trvalka, která má jak nižší, tak i vyšší kultivary. Nízké hvězdnice se hodí do skalek a na obruby záhonů. Středně vysoké druhy do květinových záhonů a mohutné soliterní rostliny využijeme k řezu.

Jak pěstovat hvězdnici

Jednou z nejčastěji pěstovanou hvězdnicí je sevoroametická hvězdnice hustokvětá (Aster dumosus). Tvoří 20 až 50 cm vysoké, bohatě olistěné, téměř kulovité rostliny poseté drobnými úbory. Rostliny kvetou bíle, růžově, červeně, modře nebo fialově. Tato hvězdnice potřebuje slunné stanoviště. Kvete od srpna do října.

K vysokým hvězdnicím patří hvězdnice novoanglická (Aster novae-angliae), která dorůstá do výšky až 2 metry. Jedná se o velmi odolný druh, který nepotřebuje téměř žádnou péči. Pouze v období velkého sucha je nutná zálivka.

Množení hvězdnic

Množení hvězdnic – většinu hvězdnic množíme dělením, případně řízkováním.

Pěstování hvězdnice

Pěstování hvězdnice  • Pěstování pivoněk na zahradě Pivoňky patří k nejkrásnějším kvetoucím rostlinám časného léta. Pivoňka lékařská Pivoňka lékařská pochází z jižní a jihovýchodní Evropy, Malé Asie a Arménie, kde se objevovala především na zarostlých skalách. Dřevité druhy z jihovýchodní Asie byly v císařských zahradách pěstované již v 3. tisíciletí před n. l. Latinský název získala od boha lékařství Paiona (Apollóna), který pivoňku..
  • Gazánie Gazánie je květina, která kvetou jen, když svítí slunce. Do Evropy se dostaly ve 14. století z Jižní Afriky. Pěstování gazánií Výsev do skleníku nebo pařeniště provádíme v době, kdy ještě mrzne, tzn. V březnu a dubnu. Na záhony gazánie vysazujeme po ledových mužích, tj. v druhé polovině května. Na záhony gazánie vysazujeme do vzdálenosti..
  • Letničky a jejich doba kvetení Kdy kvetou letničky Při sázení letniček na zahradní záhony přemýšlíme již dopředu nejen o barvách, ale i o době a délce kvetení jednotlivých druhů. Zde je seznam nejpoužívanějších letniček a jejich doby kvetení: Letničky, které kvetou od května do října: tařicovka, šalvěj. Letničky, které kvetou od června do září: hledík,..
  • Koniklec trvalka do skalky Koniklec – Pulsatilla je trvalka, která se hodí především do skalek. Má vzpřímené nebo převislé zvonkovité květy. Po odkvětu se listy nápadně zvětší. Koniklec potřebuje ke svému růstu plné slunce a úrodnou půdu, dobře propustnou a bohatou na humus. Je velmi citlivý na poškození kořenů. Koniklec množíme v zimě kořenovými..