Podzimní květina hvězdnicePodzimní zahrada nemusí být jen o padajícím barevném listí, ale také ji můžou rozzářit pestré květy hvězdnice. Hvězdnice je nenáročná trvalka, která má jak nižší, tak i vyšší kultivary. Nízké hvězdnice se hodí do skalek a na obruby záhonů. Středně vysoké druhy do květinových záhonů a mohutné soliterní rostliny využijeme k řezu.

Jak pěstovat hvězdnici

Jednou z nejčastěji pěstovanou hvězdnicí je sevoroametická hvězdnice hustokvětá (Aster dumosus). Tvoří 20 až 50 cm vysoké, bohatě olistěné, téměř kulovité rostliny poseté drobnými úbory. Rostliny kvetou bíle, růžově, červeně, modře nebo fialově. Tato hvězdnice potřebuje slunné stanoviště. Kvete od srpna do října.

K vysokým hvězdnicím patří hvězdnice novoanglická (Aster novae-angliae), která dorůstá do výšky až 2 metry. Jedná se o velmi odolný druh, který nepotřebuje téměř žádnou péči. Pouze v období velkého sucha je nutná zálivka.

Množení hvězdnic

Množení hvězdnic – většinu hvězdnic množíme dělením, případně řízkováním.

Pěstování hvězdnice

Pěstování hvězdnice  • Chrpinec bělavý Pěstování chrpince bělavého Chrpinec bělavý je 60 až 80 cm vysoká trvalka. Má velké růžově červené květní úbory s bělavými vnitřními kvítky. Rostlinám nejlépe vyhovuje slunné stanoviště se sušší půdou. Svými kořenovými odnožemi se postupně rozrůstá do větší plochy. Podobné články: Velkokvěté chryzantémy Kokarda – žlutočervená květina Jarní květiny ve skalce..
  • Zalévání květin Pravidla pro zalévání květin Při pěstování rostlin v nádobách je velice důležitá zálivka. Rostliny nelze zalévat stále stejně často, správná doba pro zálivku závisí na povětrnostních podmínkách, ročním období, teplotě, rozměru a typu nádoby. Dále pak je důležité složení substrátu a podmínky stanoviště, na kterém je nádoba umístěná. Voda z vodovodu vyhovuje..
  • Řebříček tužebníkovitý – Achillea filipendulina Pěstování řebříčku Řebříček je trvalka, která vytváří bohaté trsy vysokých stonků. Dorůstá do výšky 70 až 100 cm, květy jsou žluté. Na pěstování je nenáročný, roste téměř v každé půdě. Na jednom stanovišti vydrží řadu let. Řebříček vysazujeme do trvalkových záhonů. Hodí se k řezu nebo na sušení do květinových vazeb. Podobné..
  • Tygřice – Tigridia pavonia Pěstování tygřice Tygřice má velmi atraktivní, různě zbarvené květy – bílé, žluté, červené, růžové, atd. Původní druhy tygřice pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky. V půdě vytváří tato květina vejcové hlízy, ze kterých vyrůstají zpravidla tři listy. Tygřice je vysoká cca 30 až 60 cm. Květy jsou ve svém středu nápadně..