Nářadí a vybavení do zahrady
Aby zahrada vypadala pěkně, je potřeba ji jednou za čas dát do pořádku – ostříhat nebo odřezat přebytečné větve, zrýt záhony nebo vyhrabat trávník. K tomu nám pomáhá nářadí. Ve specializovaných obchodech je nabídka široká.
Rýče
- lehký rýč z tvrzeného hliníku použijeme na zpracování lehkých půd
- ergonomický rýč s kalenou ostrou čepelí pro snadné pronikání do půdy
Hrábě
- pro vyhrabávání trávníku a listí mezi keři nejlépe poslouží univerzální hrábě s pevnými zuby nebo švédské hrábě s pružnými prsty. Pro vyhrabávání na nepřístupných místech nám dobře poslouží malý vějíř s pružnými prsty. Velké plochy hrabeme širokými hráběmi se zahnutými zuby. Zahnuté zuby brání zachycování větviček a trávy.
Zahradní nůžky
Zahradní nůžky můžeme vybírat mezi jednočepelovými nebo dvoučepelovými nůžkami, univerzálními, nůžkami na květiny nebo nůžkami s chráničem prstů. Pro stříhání větví u ovocných stromů jsou určené velké dvouruční jednočepelové nebo dvoučepelové nůžky s převodem.
- Říjen v okrasné zahradě Práce v okrasné zahradě v říjnu Říjen je nejvhodnějším měsícem pro vysazování živých plotů, které nás ochrání nejen před zvědavými pohledy, ale také zmírní případné nápory větru. Ke konci října je třeba na zimu připravit i růže. Letorosty těchto růží zkrátíme na polovinu. V druhé polovině října naposledy posekejte trávník, aby..
- Okrasná zahrada na jaře a uprostřed léta Každý z nás se určitě rád dívá do zeleně zahrady a do pestré krásy květů. Někdy ta krása dá více práce, ale nemusí to být vždy. Kombinace okrasných dřevin, pěkného, dobře ošetřovaného trávníku a trvalek je tou nejméně pracnou variantou. Trávník je základ zahrady Sebeupravenější a pestřejší zahrada se spoustou roztodivných..
- Zakládáme vřesoviště Při zakládání vřesoviště nejdříve velmi důkladně odstraníme plevel a všechny zbytky jejich kořenů a oddenků. Ušetříme si tím práci v pozdějším období. Postup zakládání vřesoviště Uděláme terénní úpravy, tj. srovnáme povrch. Položíme vrstvu rašeliny promíchanou se zeminou (nesmí být vápněná) a pískem. Substrát také nesmí přesychat ani v letních vedrech. Alespoň část..
- Skočec – Ricinus – Kristova palma Kdy vyséváme skočec? Semínka skočce vyséváme doma do květináče nebo v polovině května přímo na zahradu na záhon. Jak pěstujeme skočec? Skočec je letnička, která vyrůstá až do výšky 3 metrů. Nejlépe roste na teplém, slunném stanovišti, v dobře vyhnojené půdě. Skočec má rád pravidelnou zálivku. Jedovatý skočec Pozor –..