Říjen v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě v říjnu

Říjen je nejvhodnějším měsícem pro vysazování živých plotů, které nás ochrání nejen před zvědavými pohledy, ale také zmírní případné nápory větru.

Ke konci října je třeba na zimu připravit i růže. Letorosty těchto růží zkrátíme na polovinu.

V druhé polovině října naposledy posekejte trávník, aby dobře přečkal zimu.

Třapatka trvalka

Třapatka trvalka

Ještě v říjnu můžeme až do nástupu mrazů dělit a vysazovat mohutné trvalky jako: listopadky, plamenky, třapatky, atd.

Chryzantémy nesmíme v říjnu dělit ani přesazovat. Uděláme to až na jaře. Pokud bychom je rozdělily na podzim, došlo by v tuhé zimě k uhynutí rostlin.

 

ROK V ZAHRADĚ – listopad, prosinec


  • Druhy trávníků Okrasné trávníky Okrasné trávníky plní jedinou funkci – estetickou. Setkáváme se s nimi na menších plochách, v okolí budov a ve spojení s květinovými výsadbami. Jsou založeny na nízkých druzích travin a vyžadují všestrannou a celoroční péči. Krátký vzrůst se udržuje častým sekáním, většinou je nutná i pravidelná zálivka, přihnojování a čištění od..
  • Jelení jazyk Pěstování jeleního jazyku Jelení jazyk je zajímavou rostlinou. Jedná se o kapradinu se stálezelenými listy. Má statné vzpřímené oddenky a dlouhé, mírně prohnuté světlezelené listy. Jelenímu jazyku se daří v zásaditých půdách. Dosahuje výšky až 30 cm. Podobné články: Rok v zeleninové a ovocné zahradě – LEDEN – 1. týden Rok..
  • Výsadba růží Výsadba sazenic růží Zakoupené sazenice růží je potřeba co nejdříve zasadit. Pokud to není možné, uložíme je alespoň do chladného sklepa, kde je 2x denně kropíme nebo je můžeme založit do vlhké kypré půdy. Růže vysazujeme od poloviny října do konce listopadu. Vzdálenost mezi sazenicemi se řídí podle vzrůstu jednotlivých..
  • Jarní práce na zahradě – duben Růže a dřeviny na jaře Na začátku dubna můžeme růžím oddělat přikopčenou hlínu. Růže, které jsme vysadili na podzim, seřízneme na tři očka, starší můžeme ponechat na 5 až 8 oček. Stromkové růže připevníme k opoře. V dubnu sázíme později rašící opadavé dřeviny, např. dub, skalník, vilín, jehličnany a stále..