Proč se mají odstraňovat odkvetlé květy?



Odstraňování odkvetlých květů

Odstraňování odkvetlých květů je prospěšné z několika důvodů – rostliny stále dobře vypadají, prodlužuje se období kvetení a v několika málo případech se podporuje druhá vlna kvetení později v růstové sezóně.

Při vyštipování odkvetlých květů dáváme pozor, abychom nevytrhávali stonky a zbytečně rostlinu nezbavovali květů

Proč odstraňovat odkvetlé květy

Odstraňování odkvetlých květů

Odstraňování odkvetlých květů

U mnoha záhonových rostlin je odstraňování květů velmi důležité. Když se v ponechaných květech tvoří semena, rostlina tím vyčerpává energii. Ještě závažnější je, že při tvorbě semen se v rostlině aktivuje růstová látka, která zabraňuje kvetení. Podle možnosti odstraňujeme staré květy hlavně u macešek, petůnií a pelargonií. U některých záhonových rostlin to není nutné nebo se to nevyplatí. Růže nebo kamélie kvetou kratší dobu, jestliže u nich staré květy neodstraňujeme.





  • Clerodendrum Jak pěstovat clerodendrum Clerodendrum je nádherná exotická květina, kterou je možné pěstovat v domácím prostředí. V zimním období jim vyhovuje teplota od 10 do 20 °C. Ale pozor, mohou v tuto dobu i opadat. Zalévají se tak, aby jim nikdy nezaschl kořenový bal. V březnu se loňské výhony seříznou až ke staršímu dřevu, rostlinu..
  • Zimní zahrady Dříve byly zimní zahrady doménou spíše majetnější části naší populace. To naštěstí patří minulosti. Na zimní zahradu nemyslí jen projektanti nových domů, ale i ti, kteří se rozhodli pro rekonstrukci starší zástavby. Ve starších domech může zimní zahrada vzniknout například na místě verandy. Jaké květiny do zimní zahrady? Zimní zahrada..
  • Rostliny v nádobách v zimě Čím ochránit rostliny v květináči – pytlovina a sláma Cypřišek nebo jiné trpasličí jehličnany s brslenem, které pěstujeme v květináči třeba na balkóně, ochráníme nejlépe proti mrazu, jestliže květináč vložíme do pytle, vyplněného slámou nebo senem. Okrasné zelí – podívaná i v mrazech Chcete-li si dopřát rozkvetlou podívanou i v době, kdy všechno ostatní je..
  • Jak nachystat begónie před sázením V březnu nebo na začátku dubna necháme na rašelině hlízy begónií narašit. Má-li hlíza více pupenů, můžeme ji rozdělit podle počtu oček na více řízků. Jednotlivé řízky po zaschnutí řezné rány, kterou můžeme také zasypat dřevěným uhlím, rozesadíme do jednotlivých květináčů. Hlízu begónie s vyrašeným pupenem položíme do květináče na směs zeminu..