Pěstování čekanky hlávkové na zahradě



Čekanka hlávková vytváří podle druhu buď vysoké světle zelené hlávky, nebo kulaté zavinuté červené hlávky s bílými žebry. Vyséváme ji koncem června na záhon ve sponu 30×30 cm. Je částečně mrazuvzdorná, proto na záhoně vydrží dlouho.

V kuchyni se čekanka hlávková upravuje jako salát, má nahořklou chuť.

Pěstování čekanky hlávkové

Pěstování čekanky hlávkové






  • K čemu použít spadané listí na zahradě Spadané listí je přírodním jevem, který se každý rok na podzim opakuje. Mnoho lidí se snaží listí co nejrychleji odstranit. Avšak spadané listí má také své výhody a může být využito pro různé účely. Nevýhody spadeného listí Mezi nevýhody spadaného listí patří estetická nevzhlednost. Pokud se listí nachází na trávníku,..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – SRPEN Zelenina na zahradě v srpnu Na listech brambor se může začít objevovat plíseň bramborová. Napadenou nať je nutné spálit nebo správně zkompostovat. Plody zeleninové papriky můžeme sklízet zelené, jakmile dosáhnou normální velikosti. Hodí se k přípravě plněných paprikových lusků, pod maso nebo do leča. Do salátů jsou vhodnější plně vyzrálé červené..
  • Pěstování listové zeleniny Listová zelenina je nedílnou součástí zdravé stravy. Má velkou dietetickou hodnotu, protože listy obsahují vitamíny C a B, karoten a podporují chuť k jídlu. K nejsnadněji pěstované listové zelenině patří hlávkový salát, ledový salát nebo listový salát. Dále pak štěrbák, pekingské zelí, čekanka hlávková, kozlíček polní, špenát zelný, mangold nebo lebeda zahradní...
  • Molice – škůdce českých zahrad Jak vypadá molice? Dalším škůdce našich zahrad je hojně rozšířená molice. Molice je drobný motýlek, který dosahuje velikosti max. 2 mm. Jsou nápadné bílým voskovým popraškem, Molice skleníková hustě pokryje listy skleníkových plodin a okrasných rostlin. Saje na rubu listů, zejména se vyskytuje na okurkách, rajčatech, chmelu, révě, jiřinách, bramborách,..