Jak pěstovat petúnie
Pěstování petúnií
- Petúnie pěstujeme ze semen nebo si zakoupíme sazenice.
- Petúnie mají semínka drobnější než mák.
- Semena vyséváme v první polovině února. Povrch substrátu mírně urovnáme a semena do něho mírně vtlačíme a již nezasypáváme. Semena petúnií nesmí zaschnout, substrát udržujeme stále mírně vlhký. Optimální teplota pro klíčení je kolem 20°C. Jakmile rostlinky vzejdou, měli bychom teplotu snížit asi na 15 °C a zajistit dostatek světla.
- Když rostlinky vytvoří několik pravých lístků, přepícháme je do truhlíků. Začátkem dubna petúnie vysazujeme do květináčů nebo truhlíků a začínáme s otužováním.
- Stanoviště pro petúnie by mělo být slunečné. Pravidelně zaléváme, ale nepřeléváme. Pravidelně také přihnojujeme plným hnojivem.
- Při pěstování v nádobách si musíme být vědomi toho, že pro vytvoření metrového převisu spotřebuje rostlina velké množství vody a živin.
- Při pěstování petúnií v samozavlažovacích truhlících dáváme pozor na to, aby rostlina nebyla trvale podmáčená.
- Pěstování macešky zahradní (Viola x witrockiana) Jak sázet macešku zahradní Maceška Zahradní (Viola x witrockiana) patří mezi nejoblíbenější dvouletky. Většinou se uplatňuje při plošném osázení záhonů, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s jinými květinami, hlavně tulipány. Maceška zahradní se používá též na obruby záhonů a do přenosných nádob. Sazenice macešek Je vyšlechtěno mnoho kultivarů macešek, které..
- Oleandr Pěstování oleandru Oleandr (Nerium oleander) je rostlinou pobřeží Jaderského nebo Středozemního moře. V těchto oblastech je to poměrně hustý keř. Původem oleandr pochází z velké oblasti, rozkládající se od Portugalska přes Írán až do východní Asie. Oleandr můžeme ve vhodné velikosti udržovat pravidelným jarním řezem, po kterém dobře obráží a rozvětvuje se...
- Jak pěstovat citrony a další citrusové plody Citrusové plody si můžeme snadno vypěstovat i doma v květináči. Kvalitou se nijak neliší od těch, které zakoupíte v obchodě. Naopak mnohdy jsou mnohem větší. Ke zdárnému pěstování je třeba dodržovat několik pěstitelských zásad. Květináče a nádoby pro citrusové plody Citroník, mandarinka nebo pomerančovník se pěstují v nádobách nebo větších květináčích. Jedná se..
- Choroby převislých pelargonií a muškátů Korkovitost Korkovitost – projevuje se během vegetace, hlavně v zimním období, jako zelené a hnědé výrůstky na spodních stranách listů. Tato choroba vzniká nedostatkem světla, nerovnoměrnou zálivkou nebo vysokou vlhkostí vzduchu. Objevuje se hlavně při přezimování pelargonií. Jakmile se rostliny přenesou na venkovní stanoviště, korkovitost většinou zmizí. Staré poškozené listy jsou..