Jak pěstovat kejklířku
Pěstování kejklířky
Kejklířky pěstované ze semen lze vysazovat jak do záhonů, tak za okno. Potřebují dostatečnou zálivku a půdu, která drží vláhu.
Venku se nejčastěji pěstuje vytrvalá Mimulus luteus, ve skleníku pak Mimulus Aurantiacus. Prvně jmenovaná se snadno množí. Nové výhony přiléhají k zemi, brzy zakoření a dají se oddělit. Kejklířce nesvědčí přímé slunce, je vhodnou skalničkou do vlhčích míst, letničkou za okno, na východ i západ. Díky snadnému rozrůstání vytváří brzy velké trsy, které vypadají atraktivně. I listy jsou zajímavě zubaté.
Mimulus Aurantiacus roste ochotně i na slunci, má nepevné, dolů se klonící výhony. Květy jsou přes 3 cm dlouhé, oranžové a vždy zaujmou. Listy této kejklířky jsou tmavě zelené, kopinaté, jemně pilovité. Rostlina se množí řízkováním v zimě, ve skleníku. Aby dobře vypadala (větvila se), musí se po zakořenění a přesazení zaštípnout. Hezké jsou rostliny dvouleté a starší.

Pěstování kejklířky
Přezimování kejklířky
Kejklířky zimují na chodbě, ve skleníku, v teplotě 10 až 15 °C. Nově vyrůstající výhony zakořeňují snadno, pokud nezdřevnatí. Rostliny potřebují dostatek vláhy a péče, obdobně jako petúnie. Nehnojené zastaví růst, kvetou velmi omezeně. Hodí se do společenství rostlin přikrývajících půdu v truhlících.
Škůdci kejklířky
Kejklířky nelákají škůdce, výjimečně se na nich usídlí molice. Zbavíme se jich použitím chemického postřiku na savé škůdce.
- Jak pěstovat macešky Maceška je v dnešní době oblíbenou květinou, se kterou se můžeme setkat již s prvními jarními paprsky. Existuje velké množství druhů a velkými nebo naopak malými květy a bohatou násadou. Barevnost macešek je nekonečná, nejčastěji jsou vidět v odstínech žluté a modré barvy. Macešky vysazujeme na záhony nebo do květináčů a misek. Můžeme..
- Clerodendrum Jak pěstovat clerodendrum Clerodendrum je nádherná exotická květina, kterou je možné pěstovat v domácím prostředí. V zimním období jim vyhovuje teplota od 10 do 20 °C. Ale pozor, mohou v tuto dobu i opadat. Zalévají se tak, aby jim nikdy nezaschl kořenový bal. V březnu se loňské výhony seříznou až ke staršímu dřevu, rostlinu..
- Jak nachystat begónie před sázením V březnu nebo na začátku dubna necháme na rašelině hlízy begónií narašit. Má-li hlíza více pupenů, můžeme ji rozdělit podle počtu oček na více řízků. Jednotlivé řízky po zaschnutí řezné rány, kterou můžeme také zasypat dřevěným uhlím, rozesadíme do jednotlivých květináčů. Hlízu begónie s vyrašeným pupenem položíme do květináče na směs zeminu..
- Sázení a hnojení balkonových květin Sázení balkonových květin Připravené sazenice květin opatrně vyklopíme z květináčů tak, abychom nepoškodili kořenový bal. Sazenice sázíme řídce, protože se rozrostou a budou potřebovat dostatek prostoru pro další růst. Do jednoho truhlíku vysazujeme cca 4 až 5 květin. Sazenice sázíme o 2 až 3 cm hlouběji, protože se po první zálivce..