Pěstování dvoutvárky ze semínekDvoutvárka (Dimorphotheca) je jedna z nejhezčích letniček, která dosahuje podle druhu výšky 30 až 35 cm. Je to velmi půvabná květina, která pro zdárný růst potřebuje slunce a teplo. Květy mají oranžovou barvu.

Pěstování dvoutvárky

Pěstujeme ji na záhřevných, písčitých půdách s malou příměsí jílu a na slunné poloze. Mokré půdy jsou nevhodné. Nejpříznivější dobou pro výsev je polovina dubna. Meziřádková vzdálenost stačí 20 cm, ale v řádku je nutno jednotit tak, aby na každých 20 cm zůstala jen jedna rostlina.

Pěstování dvoutvárky

Pěstování dvoutvárky

Dvoutvárka dobře roste nejen na záhonech, ale také v truhlících a květináčích. Můžeme ji sesazovat s jinými letničkami, které mají stejné nároky na pěstování. Například muškáty jsou skvělou volbou, protože také potřebují slunce a teplo. Dvoutvárka kvete v období od července až do podzimu.

Proč dvoutvárka nekvete

Tato letnička je určená pro slunečné teplé polohy. Dlouhotrvající období chladného počasí a deště jí nesvědčí, důsledkem je, že nekvete. Při zálivce je nutné dávat pozor, abychom květiny zalévali do misky a ne na listy. Také přemokření dvoutvárce nesvědčí.


  • Zimní zahrady Dříve byly zimní zahrady doménou spíše majetnější části naší populace. To naštěstí patří minulosti. Na zimní zahradu nemyslí jen projektanti nových domů, ale i ti, kteří se rozhodli pro rekonstrukci starší zástavby. Ve starších domech může zimní zahrada vzniknout například na místě verandy. Jaké květiny do zimní zahrady? Zimní zahrada..
  • Oleandr Pěstování oleandru Oleandr (Nerium oleander) je rostlinou pobřeží Jaderského nebo Středozemního moře. V těchto oblastech je to poměrně hustý keř. Původem oleandr pochází z velké oblasti, rozkládající se od Portugalska přes Írán až do východní Asie. Oleandr můžeme ve vhodné velikosti udržovat pravidelným jarním řezem, po kterém dobře obráží a rozvětvuje se...
  • Zalévání květin Pravidla pro zalévání květin Při pěstování rostlin v nádobách je velice důležitá zálivka. Rostliny nelze zalévat stále stejně často, správná doba pro zálivku závisí na povětrnostních podmínkách, ročním období, teplotě, rozměru a typu nádoby. Dále pak je důležité složení substrátu a podmínky stanoviště, na kterém je nádoba umístěná. Voda z vodovodu vyhovuje..
  • Květiny na jižní balkon a terasu Květiny na jižní balkon a terasu Pelargonie Dlouhokvět Ozdobnice (pro terasy a velké balkony) Štírovník Dochan (pro terasy a velké balkony) Černooká Zuzana Povijnice Na balkoně můžeme nakombinovat trojici barev – cihlově červené pelargonie, modré vějířovky a oranžovočervené štírovníky. Pelargonie sadíme do druhé řady, aby vějířovky a štírovníky mohly volně..