Pěstování dvoutvárky ze semínek



Dvoutvárka (Dimorphotheca) je jedna z nejhezčích letniček, která dosahuje podle druhu výšky 30 až 35 cm. Je to velmi půvabná květina, která pro zdárný růst potřebuje slunce a teplo. Květy mají oranžovou barvu.

Pěstování dvoutvárky

Pěstujeme ji na záhřevných, písčitých půdách s malou příměsí jílu a na slunné poloze. Mokré půdy jsou nevhodné. Nejpříznivější dobou pro výsev je polovina dubna. Meziřádková vzdálenost stačí 20 cm, ale v řádku je nutno jednotit tak, aby na každých 20 cm zůstala jen jedna rostlina.

Pěstování dvoutvárky

Pěstování dvoutvárky

Dvoutvárka dobře roste nejen na záhonech, ale také v truhlících a květináčích. Můžeme ji sesazovat s jinými letničkami, které mají stejné nároky na pěstování. Například muškáty jsou skvělou volbou, protože také potřebují slunce a teplo. Dvoutvárka kvete v období od července až do podzimu.

Proč dvoutvárka nekvete

Tato letnička je určená pro slunečné teplé polohy. Dlouhotrvající období chladného počasí a deště jí nesvědčí, důsledkem je, že nekvete. Při zálivce je nutné dávat pozor, abychom květiny zalévali do misky a ne na listy. Také přemokření dvoutvárce nesvědčí.






  • Anglické pelargonie Pěstování anglických pelargonií Anglickým pelargoniím se lidově říká také velkokvěté nebo angličanky. Květy některých kultivarů mohou dosahovat průměru až 8 cm. Květy jsou většinou jednoduché v barvě od bílé až po černé, s různě zbarvenými oky, se žíháním a lemováním. Listy anglických pelargonií jsou většinou zelené, některé odrůdy mají listy panašované. Anglické pelargonie..
  • Zimní zahrady Dříve byly zimní zahrady doménou spíše majetnější části naší populace. To naštěstí patří minulosti. Na zimní zahradu nemyslí jen projektanti nových domů, ale i ti, kteří se rozhodli pro rekonstrukci starší zástavby. Ve starších domech může zimní zahrada vzniknout například na místě verandy. Jaké květiny do zimní zahrady? Zimní zahrada..
  • Pěstování begónií Zalévání begónií Kořenový bal u begónií nesmí nikdy vyschnout! Rostlina by také neměla stát ve vodě. Zaléváme dostatečně, ale až v okamžiku, kdy povrch půdy začíná vysychat. K zalévání používáme vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nesnášejí vápník. Při vysoké vzdušné vlhkosti může být begónie napadena padlím. Kvetení begónií Aby begónie..
  • Nejčastější nemoci muškátů Virus žluté skvrnitosti – způsobuje skvrnitost, deformace a zasychání listů. Napadené rostliny nelze vyléčit, je nutné je zlikvidovat, aby se choroba nešířila dál. Tuto chorobu přenáší mšice a jiný savý hmyz. Bakterie Xanthomonas – způsobuje skvrnitost a hnilobu starších listů. Lodyhy v místě infekce hnědnou a zahnívají. Rez muškátová – vytváří..