Pěstování dvoutvárky ze semínekDvoutvárka (Dimorphotheca) je jedna z nejhezčích letniček, která dosahuje podle druhu výšky 30 až 35 cm. Je to velmi půvabná květina, která pro zdárný růst potřebuje slunce a teplo. Květy mají oranžovou barvu.

Pěstování dvoutvárky

Pěstujeme ji na záhřevných, písčitých půdách s malou příměsí jílu a na slunné poloze. Mokré půdy jsou nevhodné. Nejpříznivější dobou pro výsev je polovina dubna. Meziřádková vzdálenost stačí 20 cm, ale v řádku je nutno jednotit tak, aby na každých 20 cm zůstala jen jedna rostlina.

Pěstování dvoutvárky

Pěstování dvoutvárky

Dvoutvárka dobře roste nejen na záhonech, ale také v truhlících a květináčích. Můžeme ji sesazovat s jinými letničkami, které mají stejné nároky na pěstování. Například muškáty jsou skvělou volbou, protože také potřebují slunce a teplo. Dvoutvárka kvete v období od července až do podzimu.

Proč dvoutvárka nekvete

Tato letnička je určená pro slunečné teplé polohy. Dlouhotrvající období chladného počasí a deště jí nesvědčí, důsledkem je, že nekvete. Při zálivce je nutné dávat pozor, abychom květiny zalévali do misky a ne na listy. Také přemokření dvoutvárce nesvědčí.


  • Anglické pelargonie Pěstování anglických pelargonií Anglickým pelargoniím se lidově říká také velkokvěté nebo angličanky. Květy některých kultivarů mohou dosahovat průměru až 8 cm. Květy jsou většinou jednoduché v barvě od bílé až po černé, s různě zbarvenými oky, se žíháním a lemováním. Listy anglických pelargonií jsou většinou zelené, některé odrůdy mají listy panašované. Anglické pelargonie..
  • Brugmansie – na terasy, balkóny a dvorky Brugmansie je rostlina vhodná k pěstování na větších balkonech, terasách nebo dvorcích. Největší zvláštností této rostliny jsou velké trubkovité květy, které visí směrem dolů. Květy jsou v mnoha barvách, jednoduché nebo plnokvěté Listy jsou podlouhlé, porostlé jemnými chloupky. Brugmansie je jedovatá Velký pozor by měly dávat zejména rodiče malých dětí – celá..
  • Truhlíky v zimě V našich klimatických podmínkách se v zimě truhlíky pouze zdobí. Živé rostliny (i mrazuvzdorné) nepřečkají mrazivé dny, protože půda v truhlíku rychle promrzne a mráz poškodí kořeny. Ke zdobení zimních truhlíků používáme větvičky smrku, jedle, borovice, šípků nebo větviček se suchým listím. Větvičky zapícháme do obyčejného substrátu. Před vánočními svátky můžeme truhlík doplnit..
  • Jak přezimovat balkonové květiny Přezimování balkonových květin U rostlin, které chceme přezimovat, pravidelně kontrolujeme, zda nejsou napadeny mšicemi, sviluškami nebo molicemi. Také dáváme pozor na některé choroby, např. plísně nebo padlí. Pelargonie přestaneme koncem srpna přihnojovat dusíkatými hnojivy. Během září omezíme zálivku. Tím docílíme dozrání rostlin, které pak lépe přezimují. Pokud nemáme vhodné prostory..