Pěstování dvoutvárky ze semínekDvoutvárka (Dimorphotheca) je jedna z nejhezčích letniček, která dosahuje podle druhu výšky 30 až 35 cm. Je to velmi půvabná květina, která pro zdárný růst potřebuje slunce a teplo. Květy mají oranžovou barvu.

Pěstování dvoutvárky

Pěstujeme ji na záhřevných, písčitých půdách s malou příměsí jílu a na slunné poloze. Mokré půdy jsou nevhodné. Nejpříznivější dobou pro výsev je polovina dubna. Meziřádková vzdálenost stačí 20 cm, ale v řádku je nutno jednotit tak, aby na každých 20 cm zůstala jen jedna rostlina.

Pěstování dvoutvárky

Pěstování dvoutvárky

Dvoutvárka dobře roste nejen na záhonech, ale také v truhlících a květináčích. Můžeme ji sesazovat s jinými letničkami, které mají stejné nároky na pěstování. Například muškáty jsou skvělou volbou, protože také potřebují slunce a teplo. Dvoutvárka kvete v období od července až do podzimu.

Proč dvoutvárka nekvete

Tato letnička je určená pro slunečné teplé polohy. Dlouhotrvající období chladného počasí a deště jí nesvědčí, důsledkem je, že nekvete. Při zálivce je nutné dávat pozor, abychom květiny zalévali do misky a ne na listy. Také přemokření dvoutvárce nesvědčí.


  • Pěstujeme balkonovou květinu nestařec mexický (Ageratum houstonianum) Pěstování nestařce mexického Nestařec mexický je balkonová květina, která vyžaduje lehkou, humózní půdu a stanoviště chráněné před větrem. Dobře se mu bude dařit na plném slunci nebo v mírném polostínu. Pokud nestařec pěstujeme na balkóně, umístíme truhlíky směrem na jih nebo jihozápad. Květy má nestařec v různých odstínech modré barvy. Když budeme..
  • Pěstování lilií v květináčích Pěstování lilií v květináčích je velmi oblíbené, protože má celou řadu výhod. Takto pěstované lilie mohou kvést kdykoliv během roku, záleží, kdy je vysadíme. Pro výsadbu použijeme kvalitní zahradní substrát. Květináč by měl být co nejvyšší. Na jeho dno dáme vrstvu substrátu, pak uložíme cibuli a zasypeme substrátem až do vrchu...
  • Muškáty a fuchsie v únoru Péče o muškáty v únoru Pokud nechceme pěstovat nové muškáty z řízků, můžeme použít staré muškáty z předešlého roku. Muškáty (Pelargonium), které jsme nechali přezimovat na suchém místě, koncem února seřízneme a dáme jim novou zeminu. Aby z muškátů byly opět hustě rozvětvené keříky, každý výhon seřízneme na třetinu délky. Přitom dbáme na..
  • Hledík (Antirrhinum) – vysévání a pěstování Hledík patří k letničkám, které nesmí chybět na žádné zahrádce, terase nebo balkóně. Pochází ze Středomoří a Severní Ameriky. Hledíky najdou uplatnění jako obruby záhonů nebo je můžeme vysazovat do nádob. Vysévání hledíků Hledíky vyséváme každý rok v únoru nebo březnu. Drobná černá semena nezasypáváme substrátem, necháme volně několik dní pod mikrotenovou..