Pěstování dvoutvárky ze semínekDvoutvárka (Dimorphotheca) je jedna z nejhezčích letniček, která dosahuje podle druhu výšky 30 až 35 cm. Je to velmi půvabná květina, která pro zdárný růst potřebuje slunce a teplo. Květy mají oranžovou barvu.

Pěstování dvoutvárky

Pěstujeme ji na záhřevných, písčitých půdách s malou příměsí jílu a na slunné poloze. Mokré půdy jsou nevhodné. Nejpříznivější dobou pro výsev je polovina dubna. Meziřádková vzdálenost stačí 20 cm, ale v řádku je nutno jednotit tak, aby na každých 20 cm zůstala jen jedna rostlina.

Pěstování dvoutvárky

Pěstování dvoutvárky

Dvoutvárka dobře roste nejen na záhonech, ale také v truhlících a květináčích. Můžeme ji sesazovat s jinými letničkami, které mají stejné nároky na pěstování. Například muškáty jsou skvělou volbou, protože také potřebují slunce a teplo. Dvoutvárka kvete v období od července až do podzimu.

Proč dvoutvárka nekvete

Tato letnička je určená pro slunečné teplé polohy. Dlouhotrvající období chladného počasí a deště jí nesvědčí, důsledkem je, že nekvete. Při zálivce je nutné dávat pozor, abychom květiny zalévali do misky a ne na listy. Také přemokření dvoutvárce nesvědčí.


  • Proč se mají odstraňovat odkvetlé květy? Odstraňování odkvetlých květů Odstraňování odkvetlých květů je prospěšné z několika důvodů – rostliny stále dobře vypadají, prodlužuje se období kvetení a v několika málo případech se podporuje druhá vlna kvetení později v růstové sezóně. Při vyštipování odkvetlých květů dáváme pozor, abychom nevytrhávali stonky a zbytečně rostlinu nezbavovali květů Proč odstraňovat odkvetlé květy U..
  • Substrát pro balkonové květiny Jaký substrát pro balkonové květiny? Na trhu je široký výběr speciálních substrátů, případně si jej můžeme namíchat sami. Je potřeba znát, jaký substrát potřebují rostliny, které se chystáme vysázet. Pokud kyselý substrát – přidáme více rašeliny, pokud zásaditý, doplníme substrát o vápník, např. v podobě mletého vápence nebo staré omítky. Základem..
  • Květiny na severní balkon a terasu Květiny na severní balkon a terasu Okrasné zelí Vilec Lobelka Hlíznaté begonie Netýkavka Lilie Stromková fuchsie Na severní balkon nebo terasu volíme rostliny, které se spokojí s polostínem nebo stínem. Slunce na takovýto balkon svítí jen pár hodin denně nebo vůbec. Vhodnými květinami jsou např. begonie, fuchsie a netýkavky. Na severní balkon..
  • Květiny na jižní balkon a terasu Květiny na jižní balkon a terasu Pelargonie Dlouhokvět Ozdobnice (pro terasy a velké balkony) Štírovník Dochan (pro terasy a velké balkony) Černooká Zuzana Povijnice Na balkoně můžeme nakombinovat trojici barev – cihlově červené pelargonie, modré vějířovky a oranžovočervené štírovníky. Pelargonie sadíme do druhé řady, aby vějířovky a štírovníky mohly volně..