Pokojová rostlina Tenura (Sansevieria trifasciata)
Tenura se považuje za staromódní rostlinu, i když právě ta výborně snáší suché ovzduší našich bytů.
Sotva nalezneme odolnější pokojovou rostlinu, než je Tenura, pocházející z Nigérie. Ať jde o původní druh, o pěstovanou formu „Laurentii“ se žlutě lemovanými listy nebo o nízké kultivary „Hahnii“ a „Golden Hahnii“ (listy mají okraje bledě žluté). Všechny druhy Tenury jsou téměř nezničitelné.

Pokojová rostlina Tenura
Pěstování tenury
Tenuru umístěte bez obav na plné slunce, mírně zalévejte a přesaďte, až se květináč zcela zaplní dužnatými kořenovými oddenky. To jsou hlavní zásady pro pěstování tenury. Jméno tenura není právě nejhezčí, ale přece zní lépe než dosud vžité pojmenování „tchýnin jazyk“.
Jak množit tenuru
Tenura se snadno množí dělením kořenových oddenků a případně i listovými řízky. Nařežte kousky listů asi pět centimetrů dlouhé a nasaďte je k zakořenění do písčité zeminy. Musíte však počítat s tím, že po řízkování se pestrolisté formy neuchovávají žluté lemování listů.
- Zamioculcas – pokojová květina Zamioculcas je v našich zeměpisných šířkách poměrně novou pokojovou rostlinou. Původní druh pochází z Afriky. Stonky a listy této pokojové rostliny jsou zářivě zelené, lesklé. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která je vhodná do moderních interiérů nebo komerčních prostor kanceláří. Rozeznáváme několik druhů, které se liší vzrůstem a kompaktností listů. Listy vyrůstají..
- Hvězdník a klívie v únoru Pěstování hvězdníku v únoru Hvězdník začneme během února přihnojovat hned, jakmile se objeví poupata. Tato cibulovina nejlépe kvete v menších květináčích, než ve velkých nádobách. Proto rostlinu přesazujeme až po několika letech. Pro zdárné pěstování potřebují dostatek živin (pravidelné přihnojování) a nepřekyselený substrát. Pěstování klívie v únoru Klívii hnojíme a pravidelně zaléváme..
- Pěstování begónií Zalévání begónií Kořenový bal u begónií nesmí nikdy vyschnout! Rostlina by také neměla stát ve vodě. Zaléváme dostatečně, ale až v okamžiku, kdy povrch půdy začíná vysychat. K zalévání používáme vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nesnášejí vápník. Při vysoké vzdušné vlhkosti může být begónie napadena padlím. Kvetení begónií Aby begónie..
- Begónie v bytě Begóniím se dříve říkalo kysaly. Jsou to jak balkónové, tak i pokojové květiny. Na balkonech a za okny většinou pěstujeme begónie hlíznaté. Vyskytují se jak kultivary keříčkovité, tak převislé. Všechny tyto begónie mají zpravidla výrazné, velké, plné květy. V interiérech se většinou pěstují begónie ozdobné listem. Zejména se jedná o begónii..