Hvězdník a klívie v únoru



Pěstování hvězdníku v únoru

Hvězdník začneme během února přihnojovat hned, jakmile se objeví poupata. Tato cibulovina nejlépe kvete v menších květináčích, než ve velkých nádobách. Proto rostlinu přesazujeme až po několika letech. Pro zdárné pěstování potřebují dostatek živin (pravidelné přihnojování) a nepřekyselený substrát.

Hvězdník

Hvězdník

Pěstování klívie v únoru

Klívii hnojíme a pravidelně zaléváme hned, jakmile se objeví poupata. Přesazujeme až po odkvětu.

Klívie

Klívie






  • Pokojová rostlina Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko Domácí štěstí neboli Štěstíčko je rostlina s velmi malými lístky na tenkých stoncích. Pěstování Štěstíčka V květináči pokrývá zeminu a plazí se přes okraj dolů. Pochází z Korsiky. V domě nejlépe roste v chladnější místnosti, například v ložnici. Při vyšší vzdušné vlhkosti rychleji roste, ale dobře snese i suchý vzduch. Ani v ostatním není tato pokojová rostlina..
  • Sázení a zálivka bonsají Postup sázení bonsají Na dno bonsajové misky dáme nejprve na odtokové otvory hustou síťku, anebo větší kámen, pak nasypeme asi 1 cm vysokou drenážní vrstvu hrubšího písku jako drenáž, dáme slabší vrstvu navlhčeného substrátu, na něj umístíme stromek a kořeny pečlivě rozprostřeme. Jednou rukou stromek přidržíme a druhou zasypáváme kořeny..
  • Hypoestes fyllostachia – barevná ozdoba bytu Tato pokojová květina patří mezi ozdoby interiéru, i když nekvete. Je krásná svými listy. Hypoestes fyllostachia je drobná pokojová rostlina, která pochází z Madagaskaru. Má tmavozelené listy, které jsou ještě jakoby postříkané jinou barvou. Původní druh má také skvrnité listy, ale pečlivým výběrem byly získány zvlášť pěkně vybarvené kultivary se skvrnami..
  • Pěstování pokojových květin v zimě Základním pravidlem při pěstování pokojových květin v bytě, vyhovět jejich potřebám. Pokud květinám podmínky v našem bytě nevyhovují, je lepší se poohlédnout po takových rostlinách, které budou u nás doma prospívat. Ne všechny pokojové květiny dobře snášejí ústřední topení – např. fuchsie, myrta, kaktusy nebo většina sukulentů. Naopak tyto podmínky vyhovují většině..