Zamioculcas – pokojová květina
Zamioculcas je v našich zeměpisných šířkách poměrně novou pokojovou rostlinou. Původní druh pochází z Afriky.
Stonky a listy této pokojové rostliny jsou zářivě zelené, lesklé. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která je vhodná do moderních interiérů nebo komerčních prostor kanceláří.
Rozeznáváme několik druhů, které se liší vzrůstem a kompaktností listů. Listy vyrůstají z hlíz, které mají rády velmi těsný květináč, nejlépe plastový. Přesazujeme pouze výjimečně, protože rostlina to nemá ráda. Výhodou této pokojové rostliny je, že ji nenapadají škůdci a netrpí žádnými plísňovými nebo houbovými chorobami.
Zamioculcas zaléváme až po úplném vyschnutí substrátu. Květináč umisťujeme do stínu nebo polostínu, přímé slunce rostlina nesnáší.
- Pěstování šáchoru (Cyperus alternifolius) Šáchor má dlouhé, kulaté a zelené stonky, které nesou úzké listy v deštníkovitém tvaru. Stonky jsou pevné a dosahují výšky člověka. Pěstování šáchoru Aby rostlina dobře rostla, musíme ji vysadit do prostorné a vodotěsné nádoby s dobrou směsí zemin. Do nádoby dejte tolik vody, aby byl povrch zeminy pod hladinou vody. Kam..
- Postup při pěstování hvězdníku Jak sázet cibuli hvězdníku Rašící cibuli hvězdníku sázíme do květináče většího asi o 3 cm než cibule tak, aby nad povrchem zeminy vyčnívala z jedné třetiny až poloviny. Hvězdník pěstujeme v lehké směsi kompostu, drnovky a listovky s přídavkem písku. Přesazování hvězdníku Rostlinu během růstu nepřesazujeme. Při správném pěstování léty zvětšuje cibuli, proto..
- Áronovité rostliny a květiny Pěstování áronovitých rostlin Áronovité rostliny pocházejí z exotických končin. Společným znakem těchto rostlin je shluk drobných kvítků do tzv. palice, která je chráněná zvláštním listem, tzv. toulcem. Toulec bývá nápadně zbarvený. Mnoho áronovitých rostlin má rovněž velmi pěkně zbarvené a tvarované listy. Právě druhy pěstované pro ozdobný list mají podobné požadavky..
- Pěstování begónií Zalévání begónií Kořenový bal u begónií nesmí nikdy vyschnout! Rostlina by také neměla stát ve vodě. Zaléváme dostatečně, ale až v okamžiku, kdy povrch půdy začíná vysychat. K zalévání používáme vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nesnášejí vápník. Při vysoké vzdušné vlhkosti může být begónie napadena padlím. Kvetení begónií Aby begónie..