Prach na pokojových květinách



Jemný prach se u pokojových květin usazuje v pórech listů a znesnadňuje rostlinám dýchání. Květinám s velkými listy, jako jsou fíkusy, filodendrony nebo dieffenbachie, proto občas otřeme listy z obou stran jemným hadříkem. U drobnolistých rostlin je to složitější, zejména u druhů, které mají jemné chloupky, jako např. africké fialky. Můžeme je buďto opatrně očistit malým štětečkem, nebo je odneseme do vany, kde je osprchujeme jemným proudem vody o pokojové teplotě.

Difenbachie, pokojová květina






  • Přesazování, dělení a množení kosatců Nejvhodnější dobou pro přesazování a dělení kosatců jsou letní měsíce od poloviny července do poloviny srpna. Protože kosatce na jednom stanovišti pěstujeme 3 až 4 roky, je přesazení nezbytností. Z estetického hlediska starší kosatce ve středu ztrácejí oddenky, výhony zde nevyrůstají a květiny vypadají nevzhledně. Proto je nutné je přesadit a..
  • Bylinky na zahradě Bylinky jsou početná skupina rostlin, která dokáže zahradu nejen ozdobit, velmi často pěkně voní a navíc nám přináší i užitek. Najdeme mezi nimi jednoleté ale i vytrvalé druhy. Mnohé bylinky můžeme pěstovat za oknem nebo na balkóně. Některé ale dovedou výrazně ozdobit i trvalkový záhon. Je potřeba jen vědět, jaké..
  • Příprava růží na zimu Zazimování růží Před zazimováním růží provedeme podzimní ostříhání. Jeho účelem je připravit růže na zimu. Stříháním zkrátíme výhony max. o jednu třetinu. Tím odstraníme nevyzrálé části, které by mráz poškodil. Odstraníme všechny listy růží, které jsou napadené chorobami. Ke keřům přihrneme minimálně 15 cm zeminy. U stromkových růží uvolníme kmínek..
  • Astra čínská Pěstování astry čínské Astra čínská je velmi oblíbená letnička. Je vyšlechtěno mnoho kultivarů lišících se velikostí, tvarem a barvou květenství. Astry dělíme do několika skupin – jehlicovité, pivoňkovité, pštrosí pero nebo princess. Astry kvetou od července do září. Vyšší kultivary se používají k řezu, nižší se dobře uplatní k plošné výsadbě, na..