Proč nekvete okrasný česnek?
Existuje několik možných důvodů, proč okrasný česnek nekvete. Zde je několik příčin:
Věk rostliny – okrasný česnek obvykle nekvete v prvním roce po výsadbě, a někdy ani v druhém roce.
Další důvody, proč česnek nekvete
- nedostatek slunce, které okrasný česnek potřebuje k tomu, aby mohl kvést. Pokud má vaše rostlina nedostatek slunečního světla, např. je umístěna ve stínu, může to ovlivnit kvetení.
- nedostatek vody – okrasný česnek potřebuje pravidelné zavlažování, aby se udržela vlhkost půdy. Pokud je půda příliš suchá, může to ovlivnit kvetení.
- špatná půda – okrasný česnek potřebuje dobře odvodněnou, bohatou a vlhkou půdu. Pokud má vaše rostlina nevhodnou půdu, může to ovlivnit její schopnost kvést.
- špatné nebo žádné hnojení – pravidelné hnojení také ovlivňuje možnost kvetení. Pokud je vaše rostlina špatně hnojena, může to ovlivnit kvetení.
- genetické faktory – některé odrůdy okrasného česneku mohou být geneticky upraveny tak, aby nekvetly.
- Jak pěstovat ocúny na zahradě Ocún je jedinou cibulovinou, která u nás kvete na podzim. Květy jsou fialové nebo růžové. Ve volné přírodě rostou na vlhkých loukách. Drobnokvěté odrůdy jsou podobné krokusům. Zahradní odrůdy ocúnů jsou nenáročné na pěstování. Snadno rostou a bohatě kvetou velkými nápadnými květy. Vyžadují dostatek světla. V případě suchého období je nutná zálivka...
- Pěstujeme okrasný česnek Okrasný česnek je vytrvalá bylina, pocházející převážně ze středoasijských a východoevropských stepí. Téměř všechny druhy mají úzké přízemní listy vonící po česneku, jakmile se rozemnou. Nejlépe okrasnému česneku vyhovuje slunné, teplé a chráněné stanoviště s propustnou a vápenitou půdou. Na jaře okrasnému česneku prospívá více vláhy, ve druhé polovině vegetačního období..
- Pěstování bledulí Kdy kvetou bledule? V období od března až do dubna se na jarním rozkvetlém koberci objevují jemné květy bledulí. Tyto cibuloviny, pěstované pro převislé bílé zvonkovité květy, se objevují jak na jaře, tak v létě, ale i na podzim. Rostliny jsou mrazuvzdorné až plně mrazuvzdorné, některé druhy dávají přednost vlhčím, částečně zastíněným..
- Ladonička bělomodrá – Chionodoxa luciliae Pěstování ladoničky bělomodré Ladonička bělomodrá je nenáročná drobná cibulovina pocházející z malé Asie. Z podzemní cibulky vyrůstají dva čárovité listy a v březnu až dubnu 10 až 15 cm vysoký stvol s několika modrými hvězdičkovitými květy, které mají bílý střed. Nejlépe se jí daří v lehčí humózní půdě na mírně zastíněném stanovišti ve společnosti jiných..