Proč nekvete okrasný česnek?Existuje několik možných důvodů, proč okrasný česnek nekvete. Zde je několik příčin:

Věk rostliny – okrasný česnek obvykle nekvete v prvním roce po výsadbě, a někdy ani v druhém roce.

Okrasný česnek

Okrasný česnek

Další důvody, proč česnek nekvete

  • nedostatek slunce, které okrasný česnek potřebuje k tomu, aby mohl kvést. Pokud má vaše rostlina nedostatek slunečního světla, např. je umístěna ve stínu, může to ovlivnit kvetení.
  • nedostatek vody – okrasný česnek potřebuje pravidelné zavlažování, aby se udržela vlhkost půdy. Pokud je půda příliš suchá, může to ovlivnit kvetení.
  • špatná půda – okrasný česnek potřebuje dobře odvodněnou, bohatou a vlhkou půdu. Pokud má vaše rostlina nevhodnou půdu, může to ovlivnit její schopnost kvést.
  • špatné nebo žádné hnojení – pravidelné hnojení také ovlivňuje možnost kvetení. Pokud je vaše rostlina špatně hnojena, může to ovlivnit kvetení.
  • genetické faktory – některé odrůdy okrasného česneku mohou být geneticky upraveny tak, aby nekvetly.

  • Jak pěstovat ocúny na zahradě Ocún je jedinou cibulovinou, která u nás kvete na podzim. Květy jsou fialové nebo růžové. Ve volné přírodě rostou na vlhkých loukách. Drobnokvěté odrůdy jsou podobné krokusům. Zahradní odrůdy ocúnů jsou nenáročné na pěstování. Snadno rostou a bohatě kvetou velkými nápadnými květy. Vyžadují dostatek světla. V případě suchého období je nutná zálivka...
  • Kdy sázet jiřinky? Při sázení jiřinek můžeme použít buď hlízy, nebo zakořeněné řízkovance. Hlízy sázíme koncem dubna nebo začátkem května, kdežto řízkovance později – až v druhé polovině května, jakmile pominou noční mrazíky. Sázení hlíz Při sázení hlíz dbáme zejména na to, abychom nevysazovali velké shluky hlíz, tak jak je sklidíme na podzim, ale..
  • Rozmnožování hvězdníku Množení hvězdníků semeny nebo dceřinými cibulkami Množení hvězdníků semeny je příliš složité. Snadněji je množíme dceřinými cibulkami starších rostlin. Nezískáme sice velké množství rostlin, ale při amatérském pěstování pro radost nám to bohatě stačí. Tyto malé cibulky pěstujeme bez období odpočinku dva až tři roky a potom postupujeme tak, jak..
  • Rady a tipy pro pěstování mečíků Jak správně pěstovat mečíky? Mečíky trpí některými stejnými houbovými chorobami jako brambory, okurky a fazole, nepěstujeme je na záhonech po těchto plodinách. V místech s většími srážkami je vhodné hlízy podsypat 2 až 3 dm vysokou vrstvou písku. Rostlina napadené houbovými a virovými chorobami je nutno odstranit a spálit. Poškozené rostliny poznáme..