Pupkovec jarní (Omphalodes verna)



Pěstování pupkovce jarního

Pupkovec jarní je nenáročná plazivá trvalka, tvořící asi 10 až 15 cm vysoké polštáře olistěných lodyh. Modré květy zdobí rostliny v dubnu a počátkem května. Pupkovec jarní má rád humózní půdu a teplejší světlé až polostinné stanoviště. Postupně se rozrůstá do šířky, takže časem zabere dost velké místo.

Pupkovec jarní

Pupkovec jarní





  • Jak řízkovat jiřinky? Množení jiřinek řízkováním Jiřinky můžeme snadno množit dělením hlíz. Takto většinou získáme 2 až 3 nové rostliny. Pokud chceme z jedné rostliny získat více sazenic, je vhodnější použít řízkování. Postup řízkování S přípravou řízkování začneme v únoru nebo březnu. Ve světlém skleníku s teplotou kolem 15 až 20 °C zasadíme hlízy jiřinek do truhlíků..
  • Jak rozdělujeme růže Růže obsahují více jak 20 tisíc odrůd a jsou rozděleni podle svých vlastností do několika skupin. Rozdíl mezi jednotlivými druhy je v barvě, velikosti a tvaru květu, ve výšce rostlin nebo také v použití. Půdopokryvné růže Půdopokryvné růže jsou také nazývány pokryvné. Jsou nenáročné na údržbu, proto jsou vhodné nejen do zahrad,..
  • Kvetoucí rostliny do vlhkých a podmáčených zahrad Které rostliny zasadit na vlhká místa v zahradě? Upolín – kvete brzy na jaře většími žlutými nebo oranžovými květy, které mají kulovitý tvar. Jedná se o dlouhověkou trvalku, která roste v trsech. Vrbina tečkovaná – žlutě kvetoucí trvalka, která rozkvétá na začátku léta. Květy jsou uloženy zvonkovitě. Tato trvalka se velmi rychle..
  • Mák východní Pěstování trvalky máku východního Trvalka mák východní je v zahradě výraznou barevnou dominantou. Má velké krvavě červené květy s černou skvrnou uprostřed. Jsou vyšlechtěny i kultivary s jednoduchými květy, růžové, lososové nebo oranžové barvy, případně i s plnými květy. Po odkvětu máku východního nadzemní část odumírá a proti ji nad zemí odstřihneme. Na začátku..