Rady a tipy pro pěstování živého plotu
- Výšku živého plotu volíme podle umístění. Tam, kde nepotřebujeme ochranu před pohledy zvenčí, stačí nízký živý plot.
- Před živý plot vysadíme odstupňovaně nižší rostliny – opticky tak prohloubíme prostor zahrady.
- Kombinujeme kvetoucí keře s jehličnany – docílíme tím oživení zahrady.
- Keře vybíráme tak, aby kvetly postupně. Např. tavolníky v březnu, klokwitzie v květnu a weigélie po celé léto a podzim.
- Rostliny vybíráme podle půdních podmínek. Pro krycí živý plot vybíráme odrůdy s hustými větvemi a rychlým růstem.
- Jak rozdělujeme růže Růže obsahují více jak 20 tisíc odrůd a jsou rozděleni podle svých vlastností do několika skupin. Rozdíl mezi jednotlivými druhy je v barvě, velikosti a tvaru květu, ve výšce rostlin nebo také v použití. Půdopokryvné růže Půdopokryvné růže jsou také nazývány pokryvné. Jsou nenáročné na údržbu, proto jsou vhodné nejen do zahrad,..
- Pěstování šeříků Šeříky jsou opadavé keře kvetoucí začátkem května. Jsou to světlomilné dřeviny, které dobře snáší sušší období i větší mrazy. Šeříky můžeme pěstovat jako solitéry nebo z nich vytvářet volně rostoucí živé ploty. Šeříky mají velké množství kultivarů, k nejznámějším patří: Šeřík obecný (Syringa vulgaris) K nejznámějším patří šeřík obecný (Syringa vulgaris), který dorůstá..
- Pěstování fíkovníků v našich podmínkách Kde pěstovat fíkovníky Fíkovníky rostou zejména ve Středomoří. V našich podmínkách je možné fíkovníky také pěstovat. Vyžadují hlubší úrodnou propustnou a vlhkou půdu. V místech, kde během zimy bývají mrazy pod -10 °C je nutná přikrývka pytlovinou. Jak sázet fíkovníky Sazenice fíkovníků se sázejí na vzdálenost 3 až 5 metrů..
- Pěstování lísky obecné Líska obecná Lísku obecnou je možné pěstovat až do nadmořské výšky 750 metrů nad mořem. Má ráda slunné stanoviště, v půdě dostatek vápna a vlhko. Vysazujeme ji na místo chráněné před mrazy, protože kvete brzy na jaře. Líska nemá ráda těžkou, suchou, ani příliš vlhkou půdu. Má bohatý kořenový systém, čímž..