Srpen v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě v srpnu

Nejvhodnějším měsícem pro sestříhávání jehličnatých dřevin je srpen. Všechny mladé jehličnaté dřeviny můžeme od konce srpna vysazovat a také přesazovat. Větší dřeviny chráníme před větrem, dokud v půdě pevně nezakoření.

Téměř všechny odkvetlé trvalky můžeme od konce srpna dělit a přesazovat.

V srpnu vysazujeme cibule jarních květin – bledule, modřence, kosatce, šafrány, narcisy, atd.

Modřenec

Modřenec

Při sázení nebo přesazování pivoněk dáváme pozor zejména na to, aby byl vršek kořenového balu zakrytý nanejvýš 5 cm vysokou vrstvou zeminy.

Jiřinky kvetou tím bohatěji, čím častěji odstraňujeme nevzhledné odkvetlé květy.

ROK V ZAHRADĚ – červen, červenec, srpen


  • Jelení jazyk Pěstování jeleního jazyku Jelení jazyk je zajímavou rostlinou. Jedná se o kapradinu se stálezelenými listy. Má statné vzpřímené oddenky a dlouhé, mírně prohnuté světlezelené listy. Jelenímu jazyku se daří v zásaditých půdách. Dosahuje výšky až 30 cm. Podobné články: Rok v zeleninové a ovocné zahradě – LEDEN – 2. týden Únor..
  • Rady a tipy pro pěstování živého plotu Výšku živého plotu volíme podle umístění. Tam, kde nepotřebujeme ochranu před pohledy zvenčí, stačí nízký živý plot. Před živý plot vysadíme odstupňovaně nižší rostliny – opticky tak prohloubíme prostor zahrady. Kombinujeme kvetoucí keře s jehličnany – docílíme tím oživení zahrady. Keře vybíráme tak, aby kvetly postupně. Např. tavolníky v březnu, klokwitzie v květnu..
  • Kandík trvalka ozdobná květem i listem Trvalka kandík Kandík je hlíznatá trvalka, kterou pěstujeme především kvůli převislým květům a také kvůli netradičním skvrnitým listům. Květy rozkvétají v druhé polovině března a začátkem dubna. Kandík je plně mrazuvzdorný. Kam umístit kandík Vyžaduje částečné zastínění a humózní, dobře propustnou půdu, v níž se hlízy v létě, kdy jsou v klidovém stavu, příliš..
  • Hyacinty v květináči Hyacinty mají stovky odrůd – od bílých, přes žluté, oranžové, růžové až po fialové a tmavě modré.   Jak pěstovat hyacinty v květináči? Cibule hyacintů zasadíme do květináče s mírně vlhkou hlínou a uložíme je do chladu a tmy. Asi po dvou měsících je přeneseme na světlejší místo. Do teplé místnosti je..