Srpen v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě v srpnu

Nejvhodnějším měsícem pro sestříhávání jehličnatých dřevin je srpen. Všechny mladé jehličnaté dřeviny můžeme od konce srpna vysazovat a také přesazovat. Větší dřeviny chráníme před větrem, dokud v půdě pevně nezakoření.

Téměř všechny odkvetlé trvalky můžeme od konce srpna dělit a přesazovat.

V srpnu vysazujeme cibule jarních květin – bledule, modřence, kosatce, šafrány, narcisy, atd.

Modřenec

Modřenec

Při sázení nebo přesazování pivoněk dáváme pozor zejména na to, aby byl vršek kořenového balu zakrytý nanejvýš 5 cm vysokou vrstvou zeminy.

Jiřinky kvetou tím bohatěji, čím častěji odstraňujeme nevzhledné odkvetlé květy.

ROK V ZAHRADĚ – červen, červenec, srpen


  • Zahrady a zdraví – terapeutické zahrady pro redukci stresu a podporu duševního zdraví Zahrada může být nejen místem krásy a zábavy, ale také místem, kde najdeme klid a odpočinek pro naši duši. Terapeutické zahrady jsou navrženy tak, aby podpořily duševní zdraví a redukovaly stres. Tyto zahrady mohou být velmi účinným prostředkem pro zlepšení celkové pohody a kvality života. Jaké prvky použít v terapeutické zahradě..
  • Květiny do venkovské zahrady Pro květinové záhony na venkovské zahradě je nejvhodnější pravidelný, zpravidla obdélníkovitý tvar. Jsou-li záhony většího rozměru, mohou být osázeny pravidelně i nepravidelně různými druhy květin – trvalek, letniček, dvouletek nebo cibulnatých květin, aby postupně kvetly po celou dobu vegetace. Vhodné je umístění do koberce nízkých rostlin vyšší druhy jednotlivě jako..
  • Jak pěstovat muškáty Pěstování muškátů Muškáty nebo také pelargonie jsou nejoblíbenější balkonové květiny. Mají dlouhou dobu kvetení a poměrně snadno se pěstují. Chorobami a škůdci trpí velmi málo. Muškátům se nejlépe daří na jižní, východní nebo západní straně. Lze je pěstovat také na oknech, která jsou otočená na sever – netrpí zde slunečním..
  • Volně rostoucí živé ploty Jaké keře pro volně rostoucí živý plot Volně rostoucí živé ploty jsou ty, kterým necháme jejich přirozený vzhled bez stříhání. K velmi oblíbeným keřům pro volně rostoucí plot patří tavolník, kdoulovec, hlohyně zimolez obyčejný, trojpuk drsný, ibišek syrský, muchovník, meruzalka krvavá, ruj vlasatá, dřišťál, šeřík, dřín vlasatý. Okrasným keřům dodává na..