Vánoční hvězda – atraktivní dekorace do bytu



Vánoční hvězda neboli Poinsettia má atraktivní květy v barvě červené, růžové nebo bílé. Jsou to ve skutečnosti vybarvené listy květenství. Vydrží barevné dva až šest měsíců. Co je potřeba udělat, abychom se mohli těšit z jejich krásy co nejdéle?

Na co si dát pozor při nákupu vánoční hvězdy?

Zkontrolujeme, zda žlutozelené květy mezi barevnými listy na vrcholku právě raší. Vánoční hvězda je citlivá na chlad, proto musí být pečlivě zabalená, než ji odneseme domů. Hvězda, kterou si zakoupíme ve stánku, nám zpravidla dlouho nevydrží. Během přepravy domů nesmíme rostlinu poškodit, protože šťáva vytékající z rostliny by mohla zanechat na listech nehezké skvrny.

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Jak se starat o vánoční hvězdu?

Vánoční hvězdě se skvěle daří ve vytápěných pokojích. Prospívá jí dobře osvětlené a teplé místo s teplotou kolem 20 °C. Jen mírně jí dopřejeme přímé sluneční paprsky a dbáme na to, aby nebyla vystavena průvanu. Kořeny zachováváme vždy mírně vlhké, rostlinu však nikdy nepřeléváme! V období, kdy kvete, nemusíme přihnojovat. Jestliže vánoční hvězdě dopřejeme tyto základní podmínky, potěší nás její květy ještě na Velikonoce.





  • Pokojová rostlina tenura nebo také „tchýnin jazyk“ Tenura pochází z tropické západní Afriky. Je to velice dekorativní a zároveň skromná a odolná pokojová rostlina, která dobře snáší suchý a nevětraný vzduch a zvládne ji pěstovat i začátečník. Pokud ji poskytnete správnou péči, odvděčí se dlouhověkostí. Tenura je stálezelená rostlina s dužnatými, 60 až 150 cm dlouhými a 3 až..
  • Orchideje – klenoty v květináči Dávno již neplatí, že k pěstování orchidejí potřebujeme skleník. Nově vyšlechtěné kultivary lze pěstovat jako pokojové rostliny třeba na okenním parapetu. Hrnkové orchideje jsou skvělými dárky – proto se velmi hodí i k vánočnímu období. V jejich květech se snoubí nadpozemská krása s exotickým vzhledem a luxusem. Původ orchidejí Většina orchidejí pochází z Asie nebo..
  • Hnojení kaktusů Jak správně přihnojovat kaktusy Pro dostatek živin, a tím i pro správný růst lze kaktusy přihnojovat. Používáme hnojiva, která obsahují méně dusíku a více fosforu. Hnojíme především na jaře, a to ve čtrnáctidenních intervalech. Přesazování kaktusů Kaktusy také jednou do roka přesazujeme – při tom odstraníme poškozené kořeny, případně celý..
  • Difenbachie (Diffenbachia) Pěstování difenbachie Velmi oblíbené rostliny z čeledi áronovitých, které se objevují v našich bytech, jsou různé kultivary difenbachií, které mají listy zelené se žlutými nebo bílými skvrnami nebo smetanově zbarvené listy se zeleným okrajem. Difenbachie se pěstuje poměrně snadno, a když doroste do velkých rozměrů, kdy se nám již nevejde..