10 nápadů na pěstování okurek



Okurky jsou oblíbenou zeleninou v mnoha zahradách a mají široké využití v kuchyni. Pokud hledáte inspiraci, jak pěstovat okurky netradičním způsobem, zde je 10 kreativních nápadů, které můžete zvážit pro vaši zahrádku.

Vertikální zahrada nebo okurková stěna

Okurky jsou ideální pro vertikální pěstování. Vytvořte podpůrnou konstrukci, jako jsou bambusové tyče nebo drátěné mřížky, a pěstujte okurky podél ní.

Pokud máte k dispozici volný plot nebo stěnu, proměňte ji v okurkovou stěnu. Pěstujte okurky ve speciálních nádobách nebo pytlích na zahradní stěně a vytvořte zelený a funkční dekor.

Okurkový pavilon

Vytvořte okurkový pavilon nebo tunel pomocí oblíbených drátěných obloukových konstrukcí. Vytvoříte si tak zahradní oázu, kde můžete relaxovat a sklízet své čerstvé okurky.

10 nápadů na pěstování okurek

10 nápadů na pěstování okurek

Okurková věž

Okurkové věže jsou skvělým způsobem, jak využít vertikální prostor. Stavte věže ze starých palet, plastových trubek nebo dalších dostupných materiálů a pěstujte okurky ve více úrovních.

Hydroponická kultivace

Vyzkoušejte pěstování okurek pomocí hydroponického systému, kde rostliny rostou ve vodním roztoku živin místo v půdě. To umožňuje lepší kontrolu nad prostředím a výživou rostlin.

Okurky v květinových nádobách

Tímto způsobem přidáte okurkám nejen funkčnost, ale i estetickou hodnotu. Pěstujte je ve velkých květinových nádobách na terase, balkoně nebo dokonce na střeše.

Okurková zeď z palet

Získejte staré palety a vytvořte z nich zahradní zeď, na které můžete pěstovat okurky. Tento rustikální vzhled přinese do zahrady originalitu.

Okurky v květinových nádobách na zeď

Připevněte květinové nádoby na zeď a do nich vysaďte okurky. Vytvoříte tak originální vertikální zahradu, která bude ozdobou venkovního prostoru např. na balkóně nebo terase.

Okurky v kbelících

Okurky lze pěstovat v kbelících na terase, balkoně nebo dokonce na parapetu okna. Vybírejte kompaktní odrůdy vhodné pro tento způsob pěstování.

Okurky ve skleníku s vířivým systémem

Investujte do skleníku a vybudujte hydroponický vířivý systém pro pěstování okurek. Tato moderní metoda zaručuje optimální podmínky a výživu pro rychlý růst rostlin.






  • Začátečník v pěstování zeleniny – na co si dát pozor Začátečník v pěstování zeleniny může být nadšený a plný naděje, ale existuje několik věcí, na které by si měl dát pozor, aby se mu dařilo. Za prvé, je důležité zvolit si správné místo pro zahradu. Musí být dobře osvětlené, mít dostatek slunce a být chráněné před větrem. Také by mělo..
  • Jak uchovat rajčata na zimu Sušená rajčata v oleji Nadúrodu rajčat můžeme usušit a pak z nich vytvořit skutečnou delikatesu. Sušená rajčata vložíme do sklenice, přidáme na plátky nakrájený česnek, malé cibulky, případně bylinky (bazalku, tymián) a zalijeme horkým kvalitním olejem, aby bylo vše ponořené. Zmrazená rajčata Na zimu si můžeme připravit rajčata zmrazená. Zalijeme je vroucí..
  • Jak pěstovat česnek Česnek je oblíbená plodina, bez které se neobejde žádná kuchařka. Sázíme jej buď na jaře nebo na podzim. Pěstovat česnek dokáže i úplný začátečník. Nejdůležitější je správné načasování výsadby a sklizně. Vysazování česneku Česnek se vysazuje ze stroužků buď v březnu až dubnu, nebo na podzim, kdy je stabilní teplota půdy..
  • Hrách setý, pěstování, druhy hrachu Hrách setý patří k rostlinám, které žijí v symbióze s hlízkovými bakteriemi, hromadícími v půdě dusík. Bakterie žijí v kořenových hlízkách a mají schopnost biologicky vázat vzdušný dusík. Po tom, co odumřou, může hrách využít dusík. Hrách nesnáší půdu čerstvě vyhnojenou chlévským hnojem, patří tedy do 2. tratě. Hrách neklade zvláštní nároky na předplodinu, sám..