10 nápadů na pěstování okurek



Okurky jsou oblíbenou zeleninou v mnoha zahradách a mají široké využití v kuchyni. Pokud hledáte inspiraci, jak pěstovat okurky netradičním způsobem, zde je 10 kreativních nápadů, které můžete zvážit pro vaši zahrádku.

Vertikální zahrada nebo okurková stěna

Okurky jsou ideální pro vertikální pěstování. Vytvořte podpůrnou konstrukci, jako jsou bambusové tyče nebo drátěné mřížky, a pěstujte okurky podél ní.

Pokud máte k dispozici volný plot nebo stěnu, proměňte ji v okurkovou stěnu. Pěstujte okurky ve speciálních nádobách nebo pytlích na zahradní stěně a vytvořte zelený a funkční dekor.

Okurkový pavilon

Vytvořte okurkový pavilon nebo tunel pomocí oblíbených drátěných obloukových konstrukcí. Vytvoříte si tak zahradní oázu, kde můžete relaxovat a sklízet své čerstvé okurky.

10 nápadů na pěstování okurek

10 nápadů na pěstování okurek

Okurková věž

Okurkové věže jsou skvělým způsobem, jak využít vertikální prostor. Stavte věže ze starých palet, plastových trubek nebo dalších dostupných materiálů a pěstujte okurky ve více úrovních.

Hydroponická kultivace

Vyzkoušejte pěstování okurek pomocí hydroponického systému, kde rostliny rostou ve vodním roztoku živin místo v půdě. To umožňuje lepší kontrolu nad prostředím a výživou rostlin.

Okurky v květinových nádobách

Tímto způsobem přidáte okurkám nejen funkčnost, ale i estetickou hodnotu. Pěstujte je ve velkých květinových nádobách na terase, balkoně nebo dokonce na střeše.

Okurková zeď z palet

Získejte staré palety a vytvořte z nich zahradní zeď, na které můžete pěstovat okurky. Tento rustikální vzhled přinese do zahrady originalitu.

Okurky v květinových nádobách na zeď

Připevněte květinové nádoby na zeď a do nich vysaďte okurky. Vytvoříte tak originální vertikální zahradu, která bude ozdobou venkovního prostoru např. na balkóně nebo terase.

Okurky v kbelících

Okurky lze pěstovat v kbelících na terase, balkoně nebo dokonce na parapetu okna. Vybírejte kompaktní odrůdy vhodné pro tento způsob pěstování.

Okurky ve skleníku s vířivým systémem

Investujte do skleníku a vybudujte hydroponický vířivý systém pro pěstování okurek. Tato moderní metoda zaručuje optimální podmínky a výživu pro rychlý růst rostlin.





  • Nové trendy v pěstování zeleniny – využití IoT a hydroponie V dnešní době se stále více lidí snaží žít zdravě a mít udržitelný životní styl. Jedním z hlavních trendů v této oblasti je pěstování vlastní zeleniny. Nové technologie dávají možnost využít moderní přístupy k pěstování, jako jsou IoT (Internet of Things) a hydroponie, které vám umožní vytvořit vlastní zahrádku i..
  • Hnědé skvrny na luscích hrášku Choroby hrášku Pěstování hrášku je snadné a zvládnou je i děti. Někdy i při sebelepší péči dojde k znehodnocení lusků vlivem povětrnostních podmínek. Lesklé skvrny na luscích hrášku jsou projevem napadení třásněnky zahradní. Lusky postupně mění barvu ze zelené do hnědé, jsou menší a deformované. Třásněnka zahradní nejvíce hrachu škodí..
  • Lilek – tipy a triky pro pěstování a vaření Žlutý lilek Pokud se nám lilek zbarvil do žluta, dosáhl již své plné fyziologické zralosti a není již pro přípravu jídla vhodný. Přezrálý lilek Přezrálý lilek se vyznačuje houbovitou dužinou a tvrdými semínky. Nejchutnější a nejlahodnější jsou mladé plody. Hořký lilek Před přípravou lilku se doporučuje jej osolit a nechat..
  • Barevné saláty Salát patří k zelenině pěstované na jaře a na začátku léta. Barevné saláty lze vysévat do truhlíků za okno nebo do pařeniště. Mohou se také rychlit. Nejlepší dobou pro setí je první polovina dubna druhá polovina července. Můžeme je vysévat přímo na záhon i do pařeniště a na záhon vysazovat až..