Problémy při pěstování ředkviček



Při pěstování ředkviček se mohou vyskytnout problémy, které komplikují jejich růst. Zde je seznam nejčastějších problémů při pěstování ředkviček a jak se s nimi vypořádat.

Špatné vzcházení a pomalý růst

Pokud ředkvičky nevzejdou, může to být způsobeno různými faktory, včetně hloubky zasazení semen, hustoty výsevu nebo nedostatečného světla a tepla. Při výsevu dbáme na to, aby semena byla zasazena do dostatečné hloubky a výsev byl dostatečně řídký, aby mohly všechny rostliny dostat světlo.

Někdy mohou ředkvičky růst pomaleji než očekáváme. To může být způsobeno nízkými teplotami, nedostatečným zavlažováním, nedostatečnými živinami v půdě nebo špatným druhem půdy. Dodržujte optimální teplotu, zvlhčujte půdu pravidelně, poskytujte rostlinám vyváženou výživu a vybírejte kvalitní půdu.

Hůře se utvářející kořeny

Pokud jsou kořeny ředkviček dřevnaté nebo se špatně vyvíjejí, může to být důsledkem pěstování v hustém a tvrdém podkladu. Půda by měla být uvolněná, lehká a dobře odvodňovaná, aby kořeny mohly snadno pronikat a růst.

Problémy při pěstování ředkviček

Problémy při pěstování ředkviček

Nadměrná hořkost ředkviček

Ředkvičky mohou být hořké nebo ostré na chuť, což může být způsobeno nadměrným teplým počasím nebo nedostatečnou zálivkou. Ujistěte se, že rostliny mají dostatečnou vlhkost, a pokud je to možné, pěstujte ředkvičky v chladnějším období.

Sklon k vybíhání do květu

Ředkvičky mají tendenci rychle vybíhat do květu, pokud jsou vystaveny stresovým podmínkám, jako je přehřívání nebo nedostatek vody. Snažte se udržovat rostliny v optimálních podmínkách, abyste toto riziko snížili.

Napadení ředkviček škůdci

Ředkvičky mohou být citlivé na škůdce, jako jsou mšice, dřepčíci nebo plži. Pravidelně kontrolujte své rostliny a přijměte preventivní opatření, např. zakrytí netkanou textilií.

Puchýřky na listech ředkviček

Vznik puchýřků na listech může být způsoben houbami nebo nemocemi. Postižené listy odstraňte a zajistěte, aby byly rostliny dostatečně větrané a aby na nich nezůstávala voda po zálivce.

Nedostatek výživy a slunce

Nedostatek živin, zejména dusíku, fosforu nebo draslíku, může vést k nedostatečnému růstu a vývoji ředkviček. Používejte vyvážená hnojiva podle doporučení.

Ředkvičky potřebují dostatek slunečního světla pro správný růst. Nedostatek slunečního záření může vést k prodloužení doby růstu nebo k deformaci plodů.

Přemnožení rostlin

Příliš hustý výsev může způsobit, že rostliny budou soutěžit o světlo, vodu a živiny. Dodržujte doporučené vzdálenosti mezi ředkvičkami, abyste jim zajistili dostatek místa pro zdravý růst.





  • Střídání plodin v zahradě Střídání plodin je osvědčenou zahradnickou technikou, která má mnoho výhod pro zdraví vaší zahrady i úrodu plodin. Tato praxe spočívá v systematickém zaměňování míst, na kterých pěstujete různé druhy zeleniny a plodin. Důvodem pro tuto metodu je minimalizace rizika šíření chorob, udržení půdy v dobrém stavu a optimalizace výživy rostlin...
  • Pěstujeme pastinák Pastinák patří mezi tak trochu zapomenutou kořenovou zeleninu. Kořeny mají bílou barvu a nasládlou chuť. Vzhledem se podobá kořenové petrželi, ovšem jsou o hodně větší. Kořen je dlouhý s kónickým tvarem. Obsahují až dvakrát více cukru než mrkev. Pastinák se vyznačuje vysokým obsahem draslíku, který má močopudný účinek. Jak pěstovat pastinák..
  • Recepty na vaření z brokolice Brokolice dušená s masem 60 dkg brokolice 40 dkg vepřové plece Olej, sůl, pepř 1 cibule 1 stroužek česneku 5 lžic rajčatového kečupu 2 vejce uvařená natvrdo Vepřové maso naklepeme a nakrájíme na kostky. Za stálého míchání je opečeme na oleji, vyjmeme, pak na oleji osmahneme drobně nakrájenou cibuli a vmícháme..
  • Jak pěstovat okurky Okurky vysazujeme ve vzdálenosti 20 cm, 2 až 3 naklíčená semena do jednoho hnízda. Používáme odrůdy odolné proti plísni okurkové. Místo se semeny přikryjeme bílou netkanou textilií, kterou odděláme, až rostliny vytvoří první pravý lístek. Také můžeme záhon přikrýt černou netkanou textilií, udělat otvory a sazenice vysázet na tuto fólii...