Nové trendy v pěstování zeleniny – využití IoT a hydroponieV dnešní době se stále více lidí snaží žít zdravě a mít udržitelný životní styl. Jedním z hlavních trendů v této oblasti je pěstování vlastní zeleniny. Nové technologie dávají možnost využít moderní přístupy k pěstování, jako jsou IoT (Internet of Things) a hydroponie, které vám umožní vytvořit vlastní zahrádku i v malém prostoru.

Tyto nové technologie umožňují snadné a efektivní pěstování zeleniny v malých prostorech s minimálním úsilím. To znamená, že se můžete snadno zapojit do pěstování své vlastní zeleniny, bez ohledu na to, jestli máte velkou zahradu nebo malý balkón. Zároveň se těšíte z čerstvé zeleniny, kterou můžete použít pro přípravu jídla a podpořit tím svůj zdravý životní styl.

Využití IoT

IoT se stává stále více běžným prvkem v našich domovech a zahrádkách. S využitím senzorů a dalších zařízení je nyní možné měřit úrovně vlhkosti, teploty, světla a dalších faktorů, které ovlivňují růst rostlin. Tato data mohou být pak přenesena do aplikace na mobilním zařízení, kde můžete sledovat růst vaší zahrádky a přijímat upozornění na potřebu zálivky nebo hnojení.

Nové trendy v pěstování zeleniny

Nové trendy v pěstování zeleniny

Hydroponie

Hydroponie je další nová technologie, která se stává stále populárnější. Umožňuje růst rostlin bez použití půdy, místo toho jsou kořeny zavěšeny ve vodě s přidáním živin. Tato technologie umožňuje rychlý a efektivní růst rostlin a umožňuje pěstování zeleniny i v malých prostorech, jako jsou byty a balkóny.

Další trendy v pěstování zeleniny

Další trendy v technologii pro pěstování zahrady zahrnují vertikální zahrady, které umožňují růst rostlin v několika vrstvách na malé ploše, a automatizované zavlažovací systémy, které se spouštějí podle potřeb rostlin.


  • Alternativní způsoby pěstování zeleniny Pěstování zeleniny je stále populárnější, ale mnoho lidí má omezený prostor a zdroje. Alternativní způsoby pěstování zeleniny se stávají stále více oblíbenými jako řešení pro ty, kteří nemají tradiční zahrady. Květinová a zeleninová zahrada v jednom Jednou z možností je tzv. květinová zahrada. Tento způsob pěstování kombinuje květiny a zeleninu..
  • Pěstování fenyklu sladkého Fenykl sladký je zelenina, která u nás není příliš rozšířená. Používá se k přípravě salátů, může se grilovat nebo dusit. Nejvíce je oblíbený v Itálii. Jedná se jednoletou rostlinu s krátkou vegetační dobou 70 až 100 dní. Listy připomínají kopr, rostlina má anýzovou vůni. Rostlina doroste do výšky až 80 cm. Bílá hlíza,..
  • Jak mít u póru dlouhé bílé stvoly Prodloužení bílého stvolu u póru Chceme-li prodloužit bílý stvol póru, vysazujeme sazenice póru do brázd a zahrnujeme je postupně. Za vegetace ještě k rostlinám přihrnujeme zeminu. Podzimní přihrnutí pomůže póru dobře přezimovat. Po sklizni póru dobře uchováme chuť i barvu buď sušením, nebo mražením nudliček, které nakrájíme napříč stvolu. Jak pěstovat..
  • Salát – listová zelenina Salát je oblíbená listová zelenina. Obsahuje celou řadu vitamínů a minerálních látek. Jedná se o jednoletou rostlinu. Pro pěstování salátu jsou nejlepší teploty kolem 20 °C, při větším teple rostliny rychle vybíhají do květu. Druhy salátů Hlávkový salát máslový – listy jsou hladké s výrazným středním žebrem. Barva listů je zelená,..