Zimní práce na zahradě – únor



Únor by měl být bílý, aby posílil pole i naši zahrádku. Zalijeme znovu důkladně jehličnany i stále zelené keře, nezapomeneme na skalku, ošetříme trávník.

Pod fóliový tunel můžeme už zasít ředkvičku a vysázet sazečku cibule. Pokud hrozí mrazy, přehodíme přes fóliovník ještě jednu vrstvu fólie, nebo starou plachtu, či jinou textilii.

Proti polednímu slunci chráníme stálezelené keře a jehličnany zástěnami – deskou opřenou o kůly, několika prkny nebo závěsem z jutoviny.

Zimní práce na zahradě

Zimní práce na zahradě






  • Zahrady s ohledem na klimatické změny a adaptace na extrémní podmínky Zahrady se stávají stále důležitějšími v době klimatických změn. Extrémní podmínky, jako jsou sucha a povodně, mohou mít velký vliv na pěstování rostlin a zahradní architekturu. Je důležité věnovat pozornost tomu, jak se klimatické změny mohou projevit v konkrétní lokalitě a jak se na ně lze adaptovat. Výběr rostlin a..
  • Čemeřice – královna jarní zahrady Čemeřice (Helleborus) rozkvétají někdy již o Vánocích a nezřídka se i rychlí. Na zahradách však zpravidla mají svoji hlavní dobu kvetení až o několik týdnů později. Čemeřici na zahradě nepřehlédneme, protože na sebe upozorňuje svojí nevšední krásou. Po odkvětu se vytvoří poměrně velké, lesklé, tmavozelené listy. Na květech jsou nejvýraznější..
  • Péče o trávník Péče o trávník představuje nejen pravidelné hnojení, provzdušňování, zavlažování a sekání, ale i ochranu proti plevelům, chorobám a škůdcům. Jakou půdu pro trávník Před zakládáním trávníků připravíme půdu, která by měl mít alespoň 10 cm kvalitní zeminy. Je-li půda příliš těžká, můžeme ji vylepšit pískem a rašelinou. Pokud je písčitá,..
  • Stříhání živého plotu Jak stříhat živý plot Stříhaný živý plot má mít těsně nad zemí hodně výhonů. Z tohoto důvodu v krátké době po výsadbě rostliny sestřihneme na 2/3 původní výšky. V prvním roce již nestříháme. Ve druhém roce slabě zastřihneme výhony cca 3x – 4x od května do srpna. Tím podpoříme husté rozvětvování. Tvar plotu..