Květy, které provoní jarní zahradu



Šácholan hvězdovitý

Šácholan hvězdovitý má nádherné voňavé květy. Jde o mrazuvzdorný stromek, kvetoucí koncem jara a počátkem léta. Sázíme jej do neutrální až kyselé půdy, na plné slunce nebo do polostínu. Má úzké, sytě zelené, opadavé listy. Pro svůj růst potřebuje široký prostor, protože dosahuje rozměrů až čtyř metrů na šířku. Pokud nebude šácholan stříhat, může do výšky dorůst cca do tří metrů.

Šácholan hvězdovitý

Šácholan hvězdovitý

Slivoň jedonská

Slivoň jedonská (Prunus yedonsis) – květy krásně provoní jarní zahradu. Je to strom s kulovitou korunou a rozložitými větvemi, obloukovitě zakřivenými. Opadavé listy jsou tmavě zelené. Z růžových poupat se vyvíjejí brzy na jaře bílé nebo světle růžové květy, které provoní jarní zahradu.

Slivoň jedonská

Slivoň jedonská

Kalina vonná

Kalina vonná (Viburnum farreri) – kvete v polovině dubna, květy jsou silně vonné. Kalina je vzpřímený keř s opadavými, tmavě zelenými listy, v mládí hnědými. Na konci podzimu nebo v teplejším období v zimě a začátkem jara kvete bílými nebo bledě růžovými květy, které silně voní. Kalina vonná potřebuje slunce a třímetrovou toleranci k jiným keřům. Dokáže růst až do třímetrové výšky.

Slivoň jedonská

Slivoň jedonská

Střemcha obecná

Střemcha obecná (Prunus padus) – má podmanivou vůni. Jedná se o strom s rozložitou korunou, v mládí spíše kuželovitou. Koncem jara voní jeho bílé květy uspořádané v převislých hroznech. Pozdě v létě se objevují malé červené plody. Listy střemchy obecné jsou opadavé, tmavě zelené, na podzim žloutnou.

Střemcha obecná

Střemcha obecná





  • Péče o révu vinnou v prvním roce od výsadby Jak pěstovat révu vinnou okopáváním révy ničíme plevel a rozrušujeme půdní škraloup. Kypříme opatrně, abychom neulomili mladé výhonky. pokud u révy vyrostou mimo dvou letorostů i další, opatrně je vylomíme. jakmile letorosty dosáhnou délky 10 cm, začneme je postřikovat proti plísni révové a proti padlí. koncem června opatrně zem od..
  • Zahrada pro ptáky Keře na zahradě pro ptáky Je spousta keřů, které jsou nejen dekorativní během roku, ale v zimě nabídnou také potravu ptákům. Při plánování zahrady si vypíšeme všechny rostliny a jejich vlastnosti – šířku, výšky, dobu kvetení, barvu květů, plody. Takto můžeme sestavit skupiny keřů podle výšky, barevnosti nebo plodů. Ptáci zůstávají..
  • Pěstování lísky obecné Líska obecná Lísku obecnou je možné pěstovat až do nadmořské výšky 750 metrů nad mořem. Má ráda slunné stanoviště, v půdě dostatek vápna a vlhko. Vysazujeme ji na místo chráněné před mrazy, protože kvete brzy na jaře. Líska nemá ráda těžkou, suchou, ani příliš vlhkou půdu. Má bohatý kořenový systém, čímž..
  • Rostliny pro živý plot Buk – v zelenolisté nebo červenolisté formě je vhodný pro zvláště vysoké živé ploty k ochraně proti větru. Dobře snáší vápenaté půdy. Stříhá se v srpnu, případně v únoru. Habr – vhodný pro souvislý živý plot. Vyžaduje vlhčí půdu. Habr roste velmi rychle. Plot z habru může dosáhnout výšky až 2,5 metru. Stříháme jej v srpnu...