Rychlení konvalinek



Jak rychlit konvalinky

Konvalinky, které již mají zatažené a uschlé listy, na podzim vyryjeme ze záhonu. Jednotlivé oddenky od sebe oddělíme (jsou srostlé) a vybereme jen ty, které mají pupen s květním zárodkem.

Poznáme je tak, že jsou největší a nemají pravidelný kuželovitý tvar, v zárodku jsou zřetelné zárodky květu.

Konvalinkám před výsadbou musíme přerušit zimní spánek. Použijeme teplou vodu, a to tak, že oddenky namočíme na půl dne do vody o teplotě 32 až 34 °C.

Sázení konvalinek do pilin

Oddenky zasadíme do květináče do vlhkých pilin a vydatně zalijeme a květináč umístíme do temna a tepla (asi 25 °C). Místnost by měla mít vysokou vzdušnou vlhkost. Květináč často zaléváme, protože piliny rychle vysychají.

Rychlení konvalinek

Rychlení konvalinek

Rychlení konvalinek trvá asi 2 až 3 týdny. Jakmile jsou konvalinky vysoké asi 10 cm a mají žlutou světlou barvu, předěláme je do slunečné místnosti. Tím zpomalíme růst a konvalinky se začnou vybarvovat do zelena. Vyrychlené kvetoucí konvalinky pěkně voní.





  • Jak pěstovat cínie Půda pro cínie Cínie pěstujeme ve výživné, ale lehčí půdě, vyžadují slunečnou polohu. Zvláště vyšší kultivary vysazujeme do poloh chráněných před větrem. Pravidelně zaléváme, občas mírně přihnojíme plným hnojivem. Kdy vysévat a sázet cínie Sazenice cínií můžeme předpěstovat ze semen, kterých je na trhu dostatek. Osivo vyséváme od února do..
  • Petúnie – oblíbené balkonové květiny Petúnie patří k našim nejoblíbenějším letničkám. Pocházejí z Jižní Ameriky, dobře odolávají našim klimatickým podmínkám. Tuto letničku je možné koupit pod názvy Surfinie, Superpetunie, Million Bells, Petitunie, Calibrachoa, atd. Druhy petúnií Surfinie jsou převislé, bujně rostoucí a bohatě kvetoucí petúnie. Conchitas jsou drobnokvěté petúnie, které odolávají větru, dešti i nízkým jarním teplotám...
  • Liliochvostec – Eremurus – Kleopatřina jehla Pěstování liliochvostce Liliochvostec, kterému se také říká Kleopatřina jehla je trvalka. Pochází ze Střední a Malé Asie. Hlízy této trvalky jsou mělce pod povrchem půdy, proto dáváme při okopávání pozor, abychom je nepoškodili. Z přízemní růžice úzkých listů vyhánějí v květnu až červnu 1 až 2 metry vysoké stvoly s dlouhým hroznem květů...
  • Choroby převislých pelargonií a muškátů Korkovitost Korkovitost – projevuje se během vegetace, hlavně v zimním období, jako zelené a hnědé výrůstky na spodních stranách listů. Tato choroba vzniká nedostatkem světla, nerovnoměrnou zálivkou nebo vysokou vlhkostí vzduchu. Objevuje se hlavně při přezimování pelargonií. Jakmile se rostliny přenesou na venkovní stanoviště, korkovitost většinou zmizí. Staré poškozené listy jsou..