Rybíz jako léčivá bylina



Červený a bílý rybíz mají z bobulového ovoce nejvyšší obsah organických kyselin, a proto příznivě působí na trávení.

Jaké látky obsahuje rybíz

Obsahuje pektiny, které na sebe vážou a neutralizují toxické látky ve střevech. Obsah pektinů je tak vysoký, že při výrobě marmelády není třeba dodávat již žádné želírovací prostředky. Bylo také zjištěno, že rybíz obsahuje velké množství vlákniny, která se při jakémkoliv zpracování nesnižuje.

Rybíz

Rybíz

Černý rybíz obsahuje třísloviny, které mu dodávají natrpklou chuť a černé barvivo, které má podobné účinky jako barvivo obsažené v borůvkách a červené řepě. Černý rybíz působí antibakteriálně a používá se k léčení revmatických onemocnění a dny. Sušené listy jsou vhodnou složkou do bylinných směsí společně s listy maliníku, ostružiníku a jahodníku.

Jak využít rybíz

Zde je několik způsobů, jak se rybíz používá:

Čerstvý rybíz je osvěžující, sladkokyselé chutě a hodí se do ovocných salátů, smoothies nebo jako součást müsli. Používá se často k výrobě marmelád, džemů a přesnídávek. Můžete také kombinovat rybíz s jinými plody, jako je jahoda nebo malina, pro získání bohatší chuti.

Rybízové bobule jsou skvělé do různých pečených dezertů, jako jsou koláče, muffiny, zákusky nebo palačinky. Přidávají do nich svěží kyselost a barvu. Rybíz může být základem pro přípravu omáček a polev. Jako příloha k masu, rybám nebo dezertům.

Rybíz se často používá k přípravě osvěžujících nápojů. Můžete udělat rybízový džus, limonádu, sirupy nebo koktejly. Rybíz se také často používá k přípravě různých druhů vína.

Rybízové bobule se často mrazí pro pozdější použití. Můžete je také sušit a používat jako sušené ovoce.






    Warning: array_rand(): Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /data/web/virtuals/126020/virtual/www/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 61

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/126020/virtual/www/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 62