Opadávání listů u angreštu a rybízu
U angreštu a rybízu dochází často již koncem června k opadávání listů. Bývá způsobeno houbovou chorobou, s níž se obtížně bojuje. Jedná se o antraknózu neboli pakustřebku rybízovou.
Antraknóza neboli pakustřebka rybízová
Tato choroba se projevuje většinou po delším deštivém období. Mnoho odrůd angreštu nesnáší měď, proto k postřiku použijeme organické fungicidy. Velmi důležité je posbírat a zlikvidovat všechny opadané listy, ve kterých se vyskytují choroboplodné zárodky. Likvidujeme buď spálením nebo také kompostováním. Napadené listy antraknózou lze kompostovat.

Opadávání listů u angreštu a rybízu
Neustále je nutné připomínat, že většina padaného ovoce je napadena škůdci, kteří ohrožují i sklizeň příštího roku. Pečlivý sběr a ničení i těch nejmenších plodů proto představuje účinné opatření, jež udrží škůdce na uzdě.
- Jak využít úrodu třešní Sklizeň úrody třešní Sklizeň je vyvrcholením našeho celoročního úsilí v péči o třešně. Pokud jsme zvolili nízké formy stromů, bude většina plodů dosažitelná ze země, případně menšího žebříku, i v pozdějším věku. Třešně češeme oběma rukama se stopkami tak, abychom nepoškodili plodonoše a nepřipravili se tak o úrodu v příštích letech. Větší množství,..
- Řez ovocných stromů Základní řez peckovin Vhodným termínem základního řezu peckovin je červenec až srpen, tedy v období těsně po sklizni ovoce. Některé odrůdy (u slivoní nebo broskvoní) dozrávají až v září, pak řez odložíme na vhodnější dobu v následném roce. Řez třešní Vyšší kmenné tvary třešní s výhodou řežeme i zmlazujeme přímo při sklizni. Větve těžko..
- Sázíme ovocné stromky Jak sázet ovocné stromky? Podzim je ideální doba pro výsadbu ovocných stromků. Zakoupené sazenice vysadíme co nejdříve. Pokud sázíme až za několik dní po nákupu, musíme sazenice ošetřit tak, aby jim nezaschly kořeny. Dáme je do studeného sklepa a kořeny kropíme vodou nebo je přikryjeme mokrými hadry. Můžeme je také..
- Kamčatská borůvka Pěstování kamčatské borůvky Kamčatská borůvka je keř vysoký 1,2 až 1,5 metrů, v dobrých podmínkách můžou dorůstat až do dvou metrů. Je nenáročná na kyselou půdu. Na rozdíl od kanadské borůvky roste všude. Plody kamčatské borůvky dozrávají již v květnu, zrají postupně celý měsíc. Je to první ovoce ze zahrady, minimálně 14..