10 nápadů na pěstování okurek



Okurky jsou oblíbenou zeleninou v mnoha zahradách a mají široké využití v kuchyni. Pokud hledáte inspiraci, jak pěstovat okurky netradičním způsobem, zde je 10 kreativních nápadů, které můžete zvážit pro vaši zahrádku.

Vertikální zahrada nebo okurková stěna

Okurky jsou ideální pro vertikální pěstování. Vytvořte podpůrnou konstrukci, jako jsou bambusové tyče nebo drátěné mřížky, a pěstujte okurky podél ní.

Pokud máte k dispozici volný plot nebo stěnu, proměňte ji v okurkovou stěnu. Pěstujte okurky ve speciálních nádobách nebo pytlích na zahradní stěně a vytvořte zelený a funkční dekor.

Okurkový pavilon

Vytvořte okurkový pavilon nebo tunel pomocí oblíbených drátěných obloukových konstrukcí. Vytvoříte si tak zahradní oázu, kde můžete relaxovat a sklízet své čerstvé okurky.

10 nápadů na pěstování okurek

10 nápadů na pěstování okurek

Okurková věž

Okurkové věže jsou skvělým způsobem, jak využít vertikální prostor. Stavte věže ze starých palet, plastových trubek nebo dalších dostupných materiálů a pěstujte okurky ve více úrovních.

Hydroponická kultivace

Vyzkoušejte pěstování okurek pomocí hydroponického systému, kde rostliny rostou ve vodním roztoku živin místo v půdě. To umožňuje lepší kontrolu nad prostředím a výživou rostlin.

Okurky v květinových nádobách

Tímto způsobem přidáte okurkám nejen funkčnost, ale i estetickou hodnotu. Pěstujte je ve velkých květinových nádobách na terase, balkoně nebo dokonce na střeše.

Okurková zeď z palet

Získejte staré palety a vytvořte z nich zahradní zeď, na které můžete pěstovat okurky. Tento rustikální vzhled přinese do zahrady originalitu.

Okurky v květinových nádobách na zeď

Připevněte květinové nádoby na zeď a do nich vysaďte okurky. Vytvoříte tak originální vertikální zahradu, která bude ozdobou venkovního prostoru např. na balkóně nebo terase.

Okurky v kbelících

Okurky lze pěstovat v kbelících na terase, balkoně nebo dokonce na parapetu okna. Vybírejte kompaktní odrůdy vhodné pro tento způsob pěstování.

Okurky ve skleníku s vířivým systémem

Investujte do skleníku a vybudujte hydroponický vířivý systém pro pěstování okurek. Tato moderní metoda zaručuje optimální podmínky a výživu pro rychlý růst rostlin.






  • Jak pěstovat ředkvičky Ředkvičky jsou typickou plodinou jarních měsíců. Vyznačují se krátkou vegetační dobou a vyhovuje jim chladné počasí. Při teplém letním počasí dochází k vybíhání do květu a nevytvoří se bulva. Na jaře můžeme vysévat všechny odrůdy. Nejranější ředkvičkou je odrůda Faraon, kterou lze vysévat do skleníku i na záhony. Jasně červené bulvičky..
  • Jak docílit větších plodů u cibule Pěstování velké cibule Jestliže chcete mít opravdu velké cibule, pak existuje tento osvědčený postup: na podzim vybereme ty největší a nejzdravější cibule z vlastní sklizně, uložíme je do sáčku a ten přes zimu zavěsíme v blízkosti kamen. Teplo by mělo být tak velké, aby cibule téměř úplně vyschly a nezplesnivěly. Když pak..
  • Barevné saláty Salát patří k zelenině pěstované na jaře a na začátku léta. Barevné saláty lze vysévat do truhlíků za okno nebo do pařeniště. Mohou se také rychlit. Nejlepší dobou pro setí je první polovina dubna druhá polovina července. Můžeme je vysévat přímo na záhon i do pařeniště a na záhon vysazovat až..
  • Příprava zeleninové zahrady na zimu Úklid zeleninové zahrady Na záhonech necháváme jen růžičkovou a kadeřavou kapustu, zimní pór, kozlíček-polníček, kořeny černého kořenu, pastináku, případně kořeny petržele a mangoldu. Proti mrazu je přikryjeme listím a chvojím. Ostatní na podzim sklizenou zeleninu, uloženou ve sklepě nebo v zazimovací jámě, kontrolujeme, zda se nekazí a běžně ji konzumujeme. Zbytky..