Jak pěstovat ředkvičky



Ředkvičky jsou typickou plodinou jarních měsíců. Vyznačují se krátkou vegetační dobou a vyhovuje jim chladné počasí. Při teplém letním počasí dochází k vybíhání do květu a nevytvoří se bulva.

Na jaře můžeme vysévat všechny odrůdy. Nejranější ředkvičkou je odrůda Faraon, kterou lze vysévat do skleníku i na záhony. Jasně červené bulvičky má odrůda Lada. Dvoubarevné bulvičky má odrůda Slovana. Fialové ředkvičky jsou doménou odrůdy Viola.

Celoroční ředkvička

Univerzální celoroční ředkvičkou je odrůda Ester. Jedná se o ranou a chutnou ředkvičku. Navíc je odolná vůči vybíhání do květu.

Jak pěstovat ředkvičky

Jak pěstovat ředkvičky

Škůdci ředkviček

Ředkvičkám škodí dřepčíci. Preventivně je dobré udržovat záhon s ředkvičkami vlhký, protože to nemají dřepčíci rádi. Také můžeme rostliny ochránit přikrytím bílou netkanou textilií.






  • Tykev a její druhy Tykev pochází z jižních oblastí Ameriky, kde ji pěstovali indiáni. Do Evropy byly tyto rostliny přivezeny společně s kukuřicí a paprikou. K nejznámějším druhům tykve patří cukety, patisony, tykev olejná a špagetová. Tykev cuketa Nejpěstovanější jsou cukety s tmavě zelenými plody válcovitého tvaru. Mladé plody mají velmi jemnou a chutnou dužninu a jsou proto..
  • Dusičnany v zelenině Dusičnany a dusitany Dusičnany a dusitany jsou přirozenou složkou životního prostředí a podílejí se na koloběhu dusíku v přírodě, tedy i v mnoha potravinách rostlinného a živočišného původu. Zdroj dusičnanů Hlavním zdrojem dusičnanů v potravinách je zelenina, kterou podle schopnosti dusičnany hromadit, rozdělujeme na rostliny s vysokým obsahem dusičnanů (např. špenát, mangold, ředkvičky, ředkev,..
  • Kozlíček polní neboli polníček Pěstování kozlíčku polníčku Kozlíček polní je označován také jako polníček. Vysévá se do řádků 12 až 20 cm vzdálených od sebe. Pro podzimní sklizeň vyséváme koncem července až začátkem srpna, pro zimní a předjarní sklizeň vyséváme koncem srpna nebo na začátku září. Po vzejití polníček vyjednotíme na vzdálenost 3 až..
  • Léto na zahradě – srpen Okrasná zahrada v srpnu V srpnu sestřihujeme živé ploty z jehličnatých a stále zelených dřevin, jako je buxus. V okrasné zahradě můžeme začít přesazovat pivoňky. Dbáme na to, abychom jejich hlízy zbytečně neporanili. Pivoňky jsou velmi citlivé na hloubku sázení, která musí být stejná jako na původním stanovišti. Pokud je zasadíme hlouběji, nekvetou..