Aby vánoční hvězda znovu vykvetla



Co udělat, aby vánoční hvězda znovu vykvetla?

Chceme-li vánoční hvězdu pěstovat dále, podmínkou úspěchu je svědomité zatemňování rostliny v říjnu a v listopadu. Po opadnutí listů stonky seřízneme až na 10 cm vysoké zbytky a substrát udržujeme téměř suchý.

Květináč dáme na mírně teplé místo bez přímého slunečního záření. Začátkem května začneme mírně zalévat, rostlinu přesadíme a s pokračujícím růstem nových výhonů více zaléváme a pravidelně přihnojujeme. Z vyrašených výhonů ponecháme jen tu nejsilnější (3 až 5 výhonů).

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Od začátku října musíme každodenně po dobu dvou měsíců upravovat délku tmavé části cyklu 24 hodin na 14 hodin – dokonalým zatemněním rostliny. Zatemňujeme např. kbelíkem, černou fólií nebo hustou černou látkou. Např. v 18 hodin rostlinu zatemníme a příští den ráno v 8 hodin odkryjeme. Takto ošetřená rostlina vykvete ve vánoční době, bude ale vyšší než rostliny prodávané v obchodě.





  • Sázení a zálivka bonsají Postup sázení bonsají Na dno bonsajové misky dáme nejprve na odtokové otvory hustou síťku, anebo větší kámen, pak nasypeme asi 1 cm vysokou drenážní vrstvu hrubšího písku jako drenáž, dáme slabší vrstvu navlhčeného substrátu, na něj umístíme stromek a kořeny pečlivě rozprostřeme. Jednou rukou stromek přidržíme a druhou zasypáváme kořeny..
  • Postup při pěstování hvězdníku Jak sázet cibuli hvězdníku Rašící cibuli hvězdníku sázíme do květináče většího asi o 3 cm než cibule tak, aby nad povrchem zeminy vyčnívala z jedné třetiny až poloviny. Hvězdník pěstujeme v lehké směsi kompostu, drnovky a listovky s přídavkem písku. Přesazování hvězdníku Rostlinu během růstu nepřesazujeme. Při správném pěstování léty zvětšuje cibuli, proto..
  • Hnojení kaktusů Jak správně přihnojovat kaktusy Pro dostatek živin, a tím i pro správný růst lze kaktusy přihnojovat. Používáme hnojiva, která obsahují méně dusíku a více fosforu. Hnojíme především na jaře, a to ve čtrnáctidenních intervalech. Přesazování kaktusů Kaktusy také jednou do roka přesazujeme – při tom odstraníme poškozené kořeny, případně celý..
  • Chyby při pěstování begónií Choroby a škůdci begónií Hnědé skvrny na listech jsou způsobenu tepelným poškozením. Rostlina zřejmě stála na přímém slunci. Má-li navíc kapičky vody na listech, ty mohou působit jako zvětšovací sklo a způsobit popálení listů. Žloutnoucí listy u begónií signalizují uhnívání kořenů v důsledku nadbytečné zálivky. Necháme substrát mírně vyschnout, nejlépe v místnosti,..