Campanula carpatica – zvonek jako pokojová květina
Campanula carpatica bývala květina našich babiček. V dnešní době tento krásný převislý zvonek opět získává na oblibě.
Pěstování zvonku
Campanula je světlomilná rostlina, která ve stínu sice dobře roste, ale špatně kvete. V létě musíme dávat pozor na přílišný sluneční úpal, který také nesnáší. S tím souvisí i nutnost jejího umístění u okna, které by mělo být orientováno spíše na chladnější světovou stranu.

Campanula carpatica – zvonek jako pokojová květina
V zimě rostlině stačí 5 až 10 °C. Během léta jí dopřejeme dostatek vody, dáme však pozor na přelití. V zimě zaléváme jen nepatrně. Jestliže chceme, aby zvonky bohatě kvetly, přihnojujeme je jednou týdně plným hnojivem.
Přesazování zvonku
Mladé rostliny přesazujeme každý rok na jaře do zahradní zeminy s přídavkem jílu a písku a zajistíme dobrou drenáž. Starší exempláře jednou za dva až tři roky.
Campanule se dobře daří v létě venku, ale je třeba ji chránit před deštěm, který poškozuje jejich květy. Řízkováním na jaře můžeme získat nové rostliny. Ze škůdců se někdy objeví molice a mšice.
- Umístění a přihnojování bonsají Kam umístit venkovní a pokojové bonsaje Přes zimní období umisťujeme venkovní bonsaje do skleníků, pařenišť nebo světlých sklepů. Pokojovým bonsajím se daří na oknech směřujících na východ, jihovýchod nebo jih. Okna směřující na západ jsou méně vhodná – rostliny v nich trpí velkým úpalem. Nemáme-li tedy jinou možnost umístění, bonsaje musíme..
- Vánoční hvězda – atraktivní dekorace do bytu Vánoční hvězda neboli Poinsettia má atraktivní květy v barvě červené, růžové nebo bílé. Jsou to ve skutečnosti vybarvené listy květenství. Vydrží barevné dva až šest měsíců. Co je potřeba udělat, abychom se mohli těšit z jejich krásy co nejdéle? Na co si dát pozor při nákupu vánoční hvězdy? Zkontrolujeme, zda žlutozelené květy..
- Rozmnožování hvězdníku Množení hvězdníků semeny nebo dceřinými cibulkami Množení hvězdníků semeny je příliš složité. Snadněji je množíme dceřinými cibulkami starších rostlin. Nezískáme sice velké množství rostlin, ale při amatérském pěstování pro radost nám to bohatě stačí. Tyto malé cibulky pěstujeme bez období odpočinku dva až tři roky a potom postupujeme tak, jak..
- Jak pěstovat brambořík Český název pro brambořík zcela přesně vystihuje, jak vypadá hlíza. Některé druhy bramboříků mají kořeny jen na vrchu hlízy, jiné po celém povrchu, na spodu rostliny. Právě toto uspořádání kořenů u bramboříků je důležitým rozlišovacím znamením. Doma pěstovaný brambořík má rád teplotu kolem 15 °C a snáší rozptýlené světlo. Odkvétající..