Bříza bělokorá (Betula pendula)Okrasný strom bříza bělokorá

Bříza bělokorá je vhodná jako solitérní strom do okrasných zahrad. Dorůstá do výšky 5 až 7 metrů a šířky cca 4 metry. Vypadá velmi dekorativně, zejména zajímavé jsou drobné listy.

Kvete od března do dubna žlutými, převislými jehnědy. Listy jsou jasně zelené, na podzim se vybarvují do žluta.

Pěstování břízy bělokoré

Vysazujeme ji na slunná stanoviště. Nepotřebuje vlhké prostředí, spíše ji vyhovuje sušší půda, která by měla být také propustná a živná. Strom se dobře vyjímá u záhonu trvalek nebo u zahradního posezení.

Bříza bělokorá

Bříza bělokorá

Bříza bělokorá nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Není potřeba ji zastřihávat. Jen při déletrvajícím suchu můžeme zavlažovat.

Při nákupu stromku je nutné vzít v potaz odrůdu, protože planě rostoucí břízy dorůstají až do výšky 20 metrů. Naopak odrůda Gracilis má výšku pouze 3 metry. Do okrasných zahrad je vhodná odrůda Yongii s výškou kolem 6 metrů.


  • Suché zídky na zahradě K čemu jsou na zahradě suché zídky? Suché zídky slouží především k zadržování svahů, vytváření teras i k ohraničení jednotlivých parcel. Pokud postavíme suchou zídku z velkých kamenů, bude působit velmi dekorativně doplněná zelení. Stavba suché zídky Suché zídky stavíme maximálně do výšky 1 metru. Na vymazání použijeme jílovitou nebo hlinitou zeminu. Půda..
  • Miniskalka v nádobě Jakou nádobu pro miniskalku? Miniskalka v nádobě se hodí pro ty, kteří nemají zahrádku a chtějí si dopřát miniskalku, např. v keramické míse. Keramická mísa by měla být z kvalitní, mrazuvzdorné keramiky. Nezapomeňte, že i tato nádoba musí mít na dně otvor pro odtékání vody. Dno mísy vyložíme oblázky, které jsou lepší než..
  • Hledík – Antirrhinum Hledík má svůj původ ve středomoří. K nám se dostal již v 16. století. Pěstování hledíků Hledíky můžeme sázet na venkovní záhon od konce dubna, snese jarní mrazík. Kvete od června do srpna. Hledíky dorůstají do výšky od 20 do 90 cm, podle odrůdy. Nízké hledíky vysazujeme jako lemy záhonů, vyšší druhy..
  • Jak založit živý plot Sázení rostlin pro živý plot Při plánování živého plotu si nejdříve vyjasníme, zda budeme rostliny sázet v jedné nebo ve dvou řadách. Vzrostlý plot bude mnohem širší než v době výsadby. Rostliny nikdy nevysazujeme těsně k okraji plotu sousední zahrady nebo k chodníku. Zryjeme na hluboko pás v šířce cca 1 metr a vybereme kořeny..