Bříza bělokorá (Betula pendula)



Okrasný strom bříza bělokorá

Bříza bělokorá je vhodná jako solitérní strom do okrasných zahrad. Dorůstá do výšky 5 až 7 metrů a šířky cca 4 metry. Vypadá velmi dekorativně, zejména zajímavé jsou drobné listy.

Kvete od března do dubna žlutými, převislými jehnědy. Listy jsou jasně zelené, na podzim se vybarvují do žluta.

Pěstování břízy bělokoré

Vysazujeme ji na slunná stanoviště. Nepotřebuje vlhké prostředí, spíše ji vyhovuje sušší půda, která by měla být také propustná a živná. Strom se dobře vyjímá u záhonu trvalek nebo u zahradního posezení.

Bříza bělokorá

Bříza bělokorá

Bříza bělokorá nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Není potřeba ji zastřihávat. Jen při déletrvajícím suchu můžeme zavlažovat.

Při nákupu stromku je nutné vzít v potaz odrůdu, protože planě rostoucí břízy dorůstají až do výšky 20 metrů. Naopak odrůda Gracilis má výšku pouze 3 metry. Do okrasných zahrad je vhodná odrůda Yongii s výškou kolem 6 metrů.






  • Co kočky nenávidí a jak je udržet daleko od záhonů Kočky jsou krásnými a přátelskými společníky, ale když se pustí do prozkoumávání vaší zahrady, mohou způsobit drobné problémy. Existuje však několik věcí, které kočky obvykle nemají rády, a které mohou pomoci vytvořit přírodní bariéru, která udrží tyto chlupaté přátele dále od záhonů. Citrusové vůně a aromatické byliny Kočky nemají rády..
  • Zahrady pro společné aktivity a komunitní zahrady Zahrady jsou tradičně vnímány jako soukromý prostor, ale existuje i trend zaměřený na zahrady pro společné aktivity a komunitní zahrady. Tyto zahrady se stávají místem setkávání, sdílení zkušeností a společné práce. Komunitní zahrady V komunitních zahradách si lidé mohou pronajmout malou plochu, aby si mohli pěstovat své vlastní plodiny. Tyto..
  • Zahradní zídky z přírodního kamene Použití přírodního kamene v zahradě Přírodní kámen je nejlepší materiál na výzdobu zahrad. Jednotlivé velké kameny můžeme dávat mezi keře, ploché kameny pak využít jako nášlap pro lepší přístup k rostlinám na záhonu. Ve skalkách pak kameny používáme pro vytvoření přirozeného prostředí pro skalničky. Opěrné zídky Pokud máme na zahradě jen..
  • Velkokvětý plamének – Clematis Pěstování plaménků Velkokvěté plaménky patří na našich zahradách k nejoblíbenějším popínavým dřevinám. Aby plaménky bohatě kvetly, potřebují úrodnou humózní a propustnou půdu na slunném stanovišti. Současně je však nutné, aby spodní část rostliny, tzv. krček, byl zastíněný proti jižnímu slunci. Na zastínění podsazujeme nízkými keři nebo polštářovitými trvalkami, např. floxy. Stříhání..