Broméliovité rostliny
Co jsou broméliovité rostliny a jak je poznáme
Broméliovité rostliny zachycují vodu listovou růžicí nebo šupinkami na listech. Jsou to zvláštní a zároveň velmi dekorativní rostliny.
Kde rostou broméliovité rostliny
Broméliovité rostliny rostou všude v tropech a subtropech Střední a Jižní Ameriky, zejména pak v korunách stromů v deštivých pralesích. Pro jejich dekorativní listy a květy se mnoho z nich pěstuje v našich domácnostech.

Broméliovité rostliny
Pěstování broméliovitých rostlin v bytě
Většina broméliovitých rostlin pěstovaných v bytě vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost. K zálivce a k mnohdy též nezbytnému rosení používáme vodu měkkou, např. dešťovou. Mnohé broméliovité rostliny můžeme pěstovat v nádobách. Jiné naopak připevníme na epifytní větev, která ozvláštní interiér našeho bytu. Náročnější pěstitelé si pro své rostlinky mohou pořídit speciální vitrínu, která je také neobvyklou dekorací a navíc rostlinám zajistí optimální životní podmínky.
- Pokojová rostlina Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko Domácí štěstí neboli Štěstíčko je rostlina s velmi malými lístky na tenkých stoncích. Pěstování Štěstíčka V květináči pokrývá zeminu a plazí se přes okraj dolů. Pochází z Korsiky. V domě nejlépe roste v chladnější místnosti, například v ložnici. Při vyšší vzdušné vlhkosti rychleji roste, ale dobře snese i suchý vzduch. Ani v ostatním není tato pokojová rostlina..
- Bilbergie (Billbergia) – broméliovitá rostlina Pěstování Bilbergie Bilbergie patří k broméliovitým pokojovým rostlinám. Velmi zřídka se zatím u nás pěstují Bilbergie, které mají dekorativní květy, ale také velmi efektní vybarvení listenů. Květenství je převislé, vyrůstá z pevné růžice listů. Ta po odkvětu odumře, ale předtím vytvoří několik nových růžic. Podmínky pro pěstování Bilbergie Bilbergie vyžaduje světlé..
- Filodendron (Philodendron) Pěstování filodendronu Filodendron je další velmi oblíbenou áronovitou rostlinou, která v našich bytech zdomácněla. Filodendron tvoří poměrně mohutnou listovou růžici. Z listů musíme, stejně jako u všech velkolistých pokojovek, utírat prach. Filodendrony zaléváme vodou, která má pokojovou teplotu, občas přihnojíme. Podobné články: Échmea (Aechmea fasciata) – pěstování a péče Guzmánie –..
- Pěstování begónií Zalévání begónií Kořenový bal u begónií nesmí nikdy vyschnout! Rostlina by také neměla stát ve vodě. Zaléváme dostatečně, ale až v okamžiku, kdy povrch půdy začíná vysychat. K zalévání používáme vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nesnášejí vápník. Při vysoké vzdušné vlhkosti může být begónie napadena padlím. Kvetení begónií Aby begónie..