Échmea (Aechmea fasciata) – pěstování a péče



Échmea je broméliovitá rostlina, kterou můžeme pěstovat v nádobě, přestože v přírodě roste epifytně. Zasadíme ji do lehké směsi rašeliny a listovky. Échmea patří k snadno pěstovatelným broméliím.

Jak kvete Échmea

Velké, tuhé, sytě zelené listy jsou pokryté voskovými šupinkami a dávají rostlině šedozelený vzhled. Ze středu růžice vyrůstá velmi atraktivní růžové květenství. Mezi růžovými listeny se objevují drobné, fialově zbarvené květy. Échmea kvete zpravidla během letního období, ale dobu květu můžeme podobně jako u většiny broméliovitých rostlin načasovat. Mateřská rostlina po odkvětu odumírá stejně, jako je tomu v celé čeledi.

Échmea - pokojová roslina

Échmea – pokojová roslina

Zalévání Échmei

Dobře snáší suché ovzduší moderních bytů, slunce ale i polostín. Optimální je běžná pokojová teplota a střední zálivka. V létě zaléváme přímo do trychtýře. Několikrát za rok vodu z trychtýře vylijeme, trychtýř důkladně vypláchneme a doplníme vodou. Tímto opatřením zabráníme hnilobám.





  • Zimní zahrady Dříve byly zimní zahrady doménou spíše majetnější části naší populace. To naštěstí patří minulosti. Na zimní zahradu nemyslí jen projektanti nových domů, ale i ti, kteří se rozhodli pro rekonstrukci starší zástavby. Ve starších domech může zimní zahrada vzniknout například na místě verandy. Jaké květiny do zimní zahrady? Zimní zahrada..
  • Vrísea (Vriesea) – broméliovitá rostlina Pěstování Vrísei Vrísea je méně známá broméliovitá rostlina. Jak kvete Vrísea Z růžice listů vyrůstá atraktivně zbarvené klasovité květenství, které může mít výšku několika decimetrů. Květy mohou být žluté, červené, nachové nebo zelené. Čnějí z křiklavě červeně nebo bílé zbarvených listenů. Kvetoucí rostlina potřebuje světlé a teplé stanoviště, které je chráněné před..
  • Aby vánoční hvězda znovu vykvetla Co udělat, aby vánoční hvězda znovu vykvetla? Chceme-li vánoční hvězdu pěstovat dále, podmínkou úspěchu je svědomité zatemňování rostliny v říjnu a v listopadu. Po opadnutí listů stonky seřízneme až na 10 cm vysoké zbytky a substrát udržujeme téměř suchý. Květináč dáme na mírně teplé místo bez přímého slunečního záření. Začátkem května začneme..
  • Chyby při pěstování begónií Choroby a škůdci begónií Hnědé skvrny na listech jsou způsobenu tepelným poškozením. Rostlina zřejmě stála na přímém slunci. Má-li navíc kapičky vody na listech, ty mohou působit jako zvětšovací sklo a způsobit popálení listů. Žloutnoucí listy u begónií signalizují uhnívání kořenů v důsledku nadbytečné zálivky. Necháme substrát mírně vyschnout, nejlépe v místnosti,..