Bylinky proti chorobám a škůdcům



Odvar z přesličky rolní proti houbovým chorobám

Jako účinná prevence houbových chorob se používá odvar z přesličky rolní. 1 kg čerstvých nebo 10 dkg sušených rostlin máčíme 24 hodin v 10 litrech vody. Pak je 0,5 hodiny povaříme, přefiltrujeme a necháme zchladnout. Od jara do léta za příznivého počasí tímto odvarem, zředěným v poměru 1:5 pravidelně postřikujeme rostliny.

Kopřivový nálev proti mšicím

Proti listovým mšicím se aplikuje pálivý kopřivový nálev. 1 kg čerstvých kopřiv necháme po několik hodin namáčet v 10 litrech vody, scedíme a ihned nezředěným roztokem stříkáme.

Peliňkový výluh proti mšicím, housenkám a mravencům

Studený peliňkový výluh je zase účinný proti mšicím, housenkám a mravencům. Aplikujeme neředěný výluh. V létě pomáhá proti běláskům zelným. 30 dkg čerstvého nebo 3 dkg sušeného peliňku pravého vyluhujeme několik hodin v 10 litrech vody, odfiltrujeme a použijeme.

Bylinky proti chorobám a škůdcům

Bylinky proti chorobám a škůdcům







  • Bylinky a babské rady Jak se zbavit plísně na nohou Na odvar použijeme jetel luční (cca množství, které se vejde do zavařovací sklenice 0,7 l). Vaříme tak dlouho, až zhoustne a pak necháme vychladnout. Vzniklou kašičku nanášíme na dobře umyté nohy a opakujeme tak dlouho, dokud plíseň nezmizí. Bolesti zad a svalů Na bolesti..
  • Jak pěstovat brutnák lékařský Pěstování brutnáku lékařského Brutnák lékařský je jednoletá bylina z čeledi brutnákovitých. Dorůstá do výšky 40 až 60 cm. Jedná se o modře kvetoucí letničku, kterou mají rády včely. Semena brutnáku vyséváme od března. Roste ve všech půdách. Nedostatek vody a sucho se projevuje tenkým a tuhým listem. Pokud chceme zpracovávat celé..
  • Bylinky, které odpuzují škůdce a choroby v zahradě Na naší zahradě můžeme pěstovat rostliny, které umějí škůdce a choroby odpuzovat, a proto se mohou stát našimi spolehlivými nenápadnými pomocníky. Řebčík císařský odpuzuje česnekovým zápachem svých cibulí hraboše. Česnek se má vysadit kdekoliv na zahradě mezi rostlinami, jimž hrozí padlí nebo rzi. Lichořeřišnice vysazujeme pod korunami ovocných stromů, kde..
  • Majoránka na zahradě Pěstování majoránky Bez majoránky si nelze představit správnou bramboračku nebo bramboráky. Pěstujeme ji ze semen v truhlíku nebo na záhoně. Vyžaduje slunné stanoviště. Použití majoránky Nálev z majoránky utišuje bolení hlavy, uklidňuje nervy a působí proti plynatosti. Podobné články: Bylinky, které odpuzují škůdce a choroby v zahradě Prevence proti škůdcům a chorobám..