Bylinky, které odpuzují škůdce a choroby v zahradě



Na naší zahradě můžeme pěstovat rostliny, které umějí škůdce a choroby odpuzovat, a proto se mohou stát našimi spolehlivými nenápadnými pomocníky.

Řebčík císařský odpuzuje česnekovým zápachem svých cibulí hraboše.

Česnek se má vysadit kdekoliv na zahradě mezi rostlinami, jimž hrozí padlí nebo rzi.

Lichořeřišnice vysazujeme pod korunami ovocných stromů, kde odpuzují mšice.

Pelyněk může být preventivně vysazován proti rzi vejmutové mezi rybízovými keři.

Saturejka ochrání fazole před mšicí makovou a květilkami.

Levanduli vysazujeme k růžím, protože nevoní mšicím.

Měsíček a aksamitník odpuzují háďátka.

Levandule - bylinka

Levandule – bylinka







  • Ženšen pravý a ženšen pětilistý Ženšen pravý (Panax ginseng) Ženšen pravý je tradiční produkt medicíny Dálného východu. Používá se ke zlepšení tělesného stavu a duševní činnosti. Účinné látky ženšenu, tzv. ginsenoidy, působí aktivně na imunitní systém, snižují náchylnost k infarktům a způsobují rychlejší zotavení. V našich podmínkách je pěstování velmi náročné. Ženšen pětilistý (Jiaogulan Gynostemma) Ženšen pětilistý..
  • Jak pěstovat bylinky Bazalka, tymián, pažitka a další rostliny jsou ceněné pro svou chuť i léčivé účinky. Jak je pěstovat? Bez čerstvých bylinek si většina lidí vaření ani neumí představit. Bylinky dělají pokrmy mnohem chutnější, navíc mají na lidský organismus blahodárné účinky. Jejich pěstování není žádná věda, většina druhů je poměrně nenáročná a..
  • Majoránka zahradní (Origanum majorana) Majoránce zahradní se daří nejlépe na záhřevných půdách s vysokým obsahem humusu a na výslunných stanovištích. Tipy pro pěstování majoránky Čerstvý chlévský hnůj majoránka nesnáší, proto ji pěstujeme až ve 2. trati. Na jílovitých půdách v deštivém létě majoránka většinou zajde. Na zastíněných stanovištích ztrácí hodně ze svých aromatických látek. Majoránka je..
  • Jak pěstovat tymián Pěstování tymiánu Tymián neklade zvláštní nároky na půdu. Stačí, když není kyselá a není chudá na humus. U písčitých a hlinitých půd je nutná nastýlka kompostu nebo vyzrálého chlévského hnoje. U tymiánu můžeme počítat s dobrými výsledky pouze na slunných stanovištích, chráněných před větrem. Tymián dorůstá do výšky cca 25 cm..