Přizpůsobení zahrady pro venkovní sportovní aktivityPřizpůsobení zahrady pro venkovní sportovní aktivity přináší do života nadšených sportovců novou úroveň zábavy a pohybu. Zahrada může sloužit jako ideální prostředí pro různé sportovní aktivity, ať už jde o fotbal, basketbal, plážový volejbal, ping pong nebo jiné oblíbené sporty.

Bez ohledu na věk nebo úroveň dovedností existuje mnoho možností, jak přizpůsobit zahradu tak, aby vyhovovala sportovním aktivitám a přinášela radost a zábavu pro všechny zúčastněné. Navíc, sportování venku v přírodě přináší pocit svobody a osvěžení, což posiluje duševní pohodu a relaxaci.

Jak přizpůsobit zahradu pro sport

Při přizpůsobování zahrady pro sportovní aktivity je důležité zohlednit dostatečný prostor a povrch. Pro fotbal nebo basketbal je ideální vyhrazené místo s travnatým povrchem nebo speciální umělou trávou. Možná je také instalace malého hřiště se sítí na plážový volejbal nebo dokonce venkovního bazénu pro vodní sporty. Důležité je také zabezpečení prostoru, například pomocí ohrádek nebo sítí, aby se míče nebo míčky nedostaly mimo hřiště a způsobily nepříjemnosti.

Jak přizpůsobit zahradu pro sport

Jak přizpůsobit zahradu pro sport

Osvětlení zahrady

Kromě toho je vhodné přemýšlet o osvětlení, zejména pokud chcete sportovat i večer. Dobré osvětlení umožní prodloužit dobu hraní a zajistí bezpečnost v zahradě i za šera. Existuje mnoho různých typů venkovního osvětlení, které lze umístit na strategická místa, jako jsou hřiště nebo víceúčelové plochy, a vytvořit tak atmosféru pro sportovní aktivity ve večerních hodinách.

Úložný prostor pro sportovní vybavení

Nezapomínejte také na dostatek úložného prostoru pro sportovní vybavení, jako jsou míče, rakety nebo obruče. Možná budete chtít mít venkovní skříň nebo skladovací prostor, abyste vybavení udrželi dobře uspořádané a chráněné před povětrnostními vlivy.


  • Využití původních rostlin a odrůd v zahradním designu Využití původních rostlin a odrůd v zahradním designu je stále populárnější a to s dobrým důvodem. Tyto rostliny jsou již adaptovány na místní podmínky, což znamená, že mají větší šanci na přežití a úspěch v zahradě. Navíc podporují biodiverzitu a mohou být důležitou součástí ekosystému. Proč využívat původní rostliny Původní..
  • Co dát ptákům do krmítka Nadílka pro opeřence Podle staré tradice se má o Štědrém dnu pamatovat s pohoštěním také na hospodářská zvířata a malé opeřence, kteří obývají naši zahradu. Ptáci jsou přirození nepřátelé zahradních škůdců, proto jim můžeme nadělit něco na přilepšenou. Co do krmítka? Jako doplněk semen přidáme na krmítko obiloviny, sušené ovoce, rozdrobený..
  • Zahrada pro ptáky Keře na zahradě pro ptáky Je spousta keřů, které jsou nejen dekorativní během roku, ale v zimě nabídnou také potravu ptákům. Při plánování zahrady si vypíšeme všechny rostliny a jejich vlastnosti – šířku, výšky, dobu kvetení, barvu květů, plody. Takto můžeme sestavit skupiny keřů podle výšky, barevnosti nebo plodů. Ptáci zůstávají..
  • Zavinutka podvojná – Monarda didyna Pěstování zavinutky podvojné Zavinutka podvojná je trvalka vysoká cca 60 až 100 cm. Pochází ze severní Ameriky. Má čtyřhranné, hustě olistěné lodyhy, květy mají barvu růžovou, červenou nebo fialovou. Zavinutka podvojná příjemně voní, má i léčebné účinky. V zahradě kvete poměrně dlouho. Vysazujeme ji do smíšených trvalkových záhonů, hodí se i..