Kteří ptáci bydlí na zahradě



Naši pozornost si ptactvo určitě zaslouží. Např. taková sýkorka váží asi sedmnáct gramů, ale za den sní tolik potravy, kolik sama váží. Sýkoří pár, hnízdící dvakrát ročně, spotřebuje 75 kg hmyzu za jeden rok. V zimním období dokáží sýkorky koňadry zlikvidovat 50 až 70 % obalečů jabloňových, takže se červivost plodů sníží jen na 2%.

Kdo bydlí na zahradě?

Na našich zahradách může bydlet opravdu rozmanitá ptačí společnost – mnoho druhů sýkorek, např. babka, modřinka, úhelníček. Z dalších ptáků je to červenka obecná, drozd kvíčala, drozd zpěvný, pěnkava obecná, střízlík obecný, stehlík obecný, samozřejmě také vrabec polní, kos černý, špaček, aj. Ptáci v krmítku

Mezi zvláště zajímavé návštěvníky našich zahrad patří brhlík lesní. Je to jediný opeřenec u nás, který je schopný šplhat po kmeni hlavou dolů. Hnízdí jak v dutinách stromů, tak také v ptačích budkách. Vletový otvor si umí sám přizdít hlínou tak, aby se mohl protáhnout jen on. Živí se hmyzem, olejnatými semeny, někdy bobulemi. Je chytrý, dělá si zásoby.






  • Vlastní bazén na zahradě Dostupné nadzemní bazény Díky nízké ceně, jednoduchosti montáže jsou nadzemní bazény určeny širokému okruhu zájemců. Pokud máme na zahradě rovné místo, můžeme začít s jeho stavbou bez složitých příprav. Bazény mají ocelovou konstrukci, vodu drží vnitřní fólie. K dostání je kruhový tvar o průměru 3,5 až 5,49 metru a hloubce 0,92..
  • Tipy a triky pro zimní zahradu Zahradní jezírka Pokud jste majitelem zahradního jezírka, které je z betonu a na zimu jej nevypouštíte, vhoďte na vodní plochu na začátku zimy nafukovací míč, plastovou láhev nebo dřevěné kolo. Tyto předměty absorbují tlak ledu a ochrání tak nádrž před popraskáním. Květináče Květináče na balkónech či terasách můžeme před promrznutím ochránit..
  • Podzim na zahradě – říjen V říjnu z trávníku vyhrabáváme spadené listí, podle potřeby můžeme i sekat. Trávník již nehnojíme. Ze záhonů sklízíme kořenovou zeleninu. Zbavíme ji hlíny a olámeme listy. Ponecháme středové srdíčko. Kořenovou zeleninu ukládáme do chladného sklepa tak, aby se k ní nedostaly myši. Ve druhé polovině října sázíme ovocné stromky. Den předem namočíme kořeny..
  • Kokarda – žlutočervená květina Kdy kvete kokarda? Žlutočervenými květy zdobí zahradu kokarda. Kvete od poloviny jara do podzimu. Podmínkou dlouhého kvetení je odstraňování odkvetlých květů. Vyšší kultivary se uplatní ve smíšených trvalkových záhonech, nižší odrůdy můžou být umístěny ve skalkách. Květy kokardy jsou vhodné k řezu, protože ve váze vydrží dlouho. Nevýhodou kokardy je,..