Kterou zeleninu vysévat v červnu a v průběhu léta?Některé druhy zeleniny můžeme na záhony vysévat i v průběhu června. Vysazujeme je na místa, která se uvolnila po raných druzích.

Vysévání zeleniny v červnu

Karotka patří k zelenině, kterou vyséváme ještě v červnu. Stejně tak i řepu salátovou, u které nám narostou malé křehké bulvičky. Další zeleninou vhodnou pro pozdní výsev je kadeřávek nebo kedluben, který pak využijeme k uskladnění.

Kukuřice cukrová

Kukuřice cukrová

Vysévání zeleniny v červenci

Do poloviny června můžeme vysévat kukuřici cukrovou, která se hodí zejména pro teplejší oblasti. Můžeme také vysévat salátové okurky, ale je nutné počítat s nižší násadou plodů. K osvědčeným druhům zeleniny pro pozdní pěstování se řadí fazol zahradní, u kterého využijeme zejména jemné lusky.

Hrách pro podzimní sklizeň vyséváme v červenci, stejně tak všechny druhy salátů, ředkvičky a ředkve – dobu sázení můžeme protáhnout až do září. K další zelenině vhodné k vysévání v průběhu léta patří špenát, vodnice, kopr a tuřín.


  • Pěstování bulvového celeru Bulvový celer Bulvový celer dává přednost vlhkým, humózním půdám. Velmi dobře reaguje na čerstvé organické hnojení, proto by měl být zařazován pouze do 1. tratě. Celer neklade žádné zvláštní požadavky na předplodinu, přesto se vyvarujte toho, že byste ho zařadili po kořenové zelenině. Při hnojení anorganickými hnojivy je třeba si..
  • Jaký je rozdíl mezi ředkvičkou a ředkví Společnými znaky pro ředkvičku a ředkev jsou štiplavá chuť, nízký obsah kalorií, přírodní antibiotikum a vysoký obsah vitamínu C. Ve stravování je využíváme jako rychlou svačinu nebo do salátů. Ředkvičky se využívají jako první jarní zelenina k detoxikaci organizmu po zimě. Ředkvička Ředkvička má většinou kulovitý tvar, velikost cca 3 cm..
  • Druhy salátů a jejich pěstování Salát patří k velmi oblíbeným zeleninám. Mají krátkou vegetační dobu, a proto jsou ideální jako předplodina, meziplodina nebo plodina stálá. Saláty se často rychlí. Obsahují cenné vitamíny, především skupiny B, C E, PP, provitamín A a minerální látky. Hlávkový salát Odrůd hlávkového salátu existuje více jak sto druhů, lze je rozdělit..
  • Jak pěstovat lilek jedlý Lilek jedlý je náročný na teplo jako jiná teplomilná zelenina – např. zelenina. Nejčastěji jej pěstujeme na záhoně na černé netkané textilii. Jakmile lilek doroste do výšky 30 cm, uštípneme mu vrcholek, aby se rostlina rozvětvila. Vyšší odrůdy vyvazujeme ke kolíku. Zalévání lilku Pravidelně zaléváme. Lilek vyžaduje dostatek vláhy, aby..