Kedlubny – velká sklizeň
Jak vypěstovat více kedluben z jedné rostliny
V půdě zásobené dobře živinami můžeme získat během sezóny z jedné rostliny kedlubnu více bulev. Při první sklizni odřezáváme bulvu tak, aby košťál a několik spodních listů zůstaly na záhonu. Na okraji odříznutého košťálu se vytvoří několik malých nových bulviček. Jsou sice drobnější, ale zato více chuťově lahodnější.
- Jak pěstovat zeleninu ve skleníku aneb co byste měli vědět, než si skleník pořídíte Pěstování vlastní zeleniny ve skleníku je v dnešní době in. Rostliny ve skleníku mají vyšší nároky na půdy, hnojení, zalévání i větrání. Odměnou nám bude vlastní zelenina od brzkého jara až do pozdního podzimu. Skleníky jsou určené k urychlení růstu zeleniny zejména brzy z jara a na podzim, dokáže zabránit působení nepříznivých klimatických podmínek...
- Pěstování salátovek a nakládaček Okurky nakládačky Okurky nakládačky patří k nejčastěji pěstovaným okurkám na venkovních záhonech. Dnes jsou to převážně hybridní odrůdy, dávající vyšší výnosy a jsou odolnější vůči plísni okurkové. Pro teplejší polohy byly vyšlechtěny odrůdy, jejichž plody štíhlejšího tvaru s hustou a jemnou bradavičnatostí na povrchu jsou zvláště kvalitní. Mají slabší kořenový systém, netvoří..
- Proč je paprika zeleninová pálivá Jak odstranit pálivost u paprik Jestliže máme pálivé plody paprik i přesto, že jsme zvolili odrůdu nepálivou, je to důsledek pravděpodobného nežádoucího sprášení osiva. Mírnou pálivost plodů snížíme odstraněním semen a vnitřní dužiny. Jestliže se na špičkách plodů paprik objeví hnědé skvrny a špičky zasychají, jde o tzv. špičkovou hnilobu..
- Pekingské nebo také čínské zelí Pekingské zelí se v kuchyni připravuje jako salát. Kdy vyséváme pekingské zelí Vyséváme jej v polovině července na záhon ve špetkách ve sponu 30×20 cm, přikrýváme bílou netkanou textilií. Rostliny po vzejití vyjednotíme. Za suchého a teplého počasí je nutná pravidelná zálivka, která brání vybíhání zelí do květu. Uskladnění pekingského zelí Pekingské..