Květy, které provoní jarní zahradu



Šácholan hvězdovitý

Šácholan hvězdovitý má nádherné voňavé květy. Jde o mrazuvzdorný stromek, kvetoucí koncem jara a počátkem léta. Sázíme jej do neutrální až kyselé půdy, na plné slunce nebo do polostínu. Má úzké, sytě zelené, opadavé listy. Pro svůj růst potřebuje široký prostor, protože dosahuje rozměrů až čtyř metrů na šířku. Pokud nebude šácholan stříhat, může do výšky dorůst cca do tří metrů.

Šácholan hvězdovitý

Šácholan hvězdovitý

Slivoň jedonská

Slivoň jedonská (Prunus yedonsis) – květy krásně provoní jarní zahradu. Je to strom s kulovitou korunou a rozložitými větvemi, obloukovitě zakřivenými. Opadavé listy jsou tmavě zelené. Z růžových poupat se vyvíjejí brzy na jaře bílé nebo světle růžové květy, které provoní jarní zahradu.

Slivoň jedonská

Slivoň jedonská

Kalina vonná

Kalina vonná (Viburnum farreri) – kvete v polovině dubna, květy jsou silně vonné. Kalina je vzpřímený keř s opadavými, tmavě zelenými listy, v mládí hnědými. Na konci podzimu nebo v teplejším období v zimě a začátkem jara kvete bílými nebo bledě růžovými květy, které silně voní. Kalina vonná potřebuje slunce a třímetrovou toleranci k jiným keřům. Dokáže růst až do třímetrové výšky.

Slivoň jedonská

Slivoň jedonská

Střemcha obecná

Střemcha obecná (Prunus padus) – má podmanivou vůni. Jedná se o strom s rozložitou korunou, v mládí spíše kuželovitou. Koncem jara voní jeho bílé květy uspořádané v převislých hroznech. Pozdě v létě se objevují malé červené plody. Listy střemchy obecné jsou opadavé, tmavě zelené, na podzim žloutnou.

Střemcha obecná

Střemcha obecná





  • Pěstujeme japonský javor Japonské javory jsou kompaktní dřeviny s keřovitým růstem a dobrou tvarovatelností. Tvarovat můžeme pomocí řezu nebo vyvazováním. Tyto dřeviny vnášejí do zahrad barevnost v podobě proměnlivosti listů, v závislosti na ročním období. Je vyšlechtěno nepřeberné množství kultivarů, které jsou tvarově i barevně výrazné po celou dobu vegetace. Jak pěstovat japonský javor Než začneme..
  • Jak pěstovat azalku v květináči Jak pečovat o koupenou azalku, aby nám vydržela do dalšího roku? Rady jak pečovat o azalku v květináči Koupená azalka musí mít stále dost vody. Zaléváme ji zásadně měkkou vodou, nejlépe dešťovou. Kořenový bal musí být stále vlhký, nadbytečnou vodu z misek nevyléváme. Nejvhodnější teplota pro azalku je kolem 10 °C. Takový..
  • Jeřáb moravský Jeřáb moravský patří k netradičnímu ovoci pěstovanému v našich zahradách. Lze jej pěstovat až do nadmořské výšky 1200 metrů. Jeho plody mají sladkou chuť, jsou červené barvy a zrají od konce srpna do poloviny září. Plody obsahují množství vitamínu C a proto se někdy označují jako citron severu. Podobné články:..
  • Jaké jsou vhodné rostliny pro vřesoviště? Vřesovec (Erica) dorůstá do výšky 20 až 30 cm. Vysazujeme jej na slunné stanoviště do dobré zahradní půdy s příměsí rašeliny a písku. Na zimu jej přikrýváme chvojím, které nezapomeneme na jaře včas odstranit, aby se vřesovce otužovaly. Vřesovec kvete malými půvabnými květy. Různými vřesy a vřesovci můžeme pokrýt i větší..