Listopad a prosinec v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě v listopadu

Hlízy mečíků, během listopadu, důkladně očistíme a usušíme a pak je přeneseme do chladné suché místnosti k přezimování.

Všechny staré a poškozené hlízy mečíků vytřídíme a zlikvidujeme.

V polohách se zimními větry a většími mrazy je vhodné přikrýt skalku smrkovými větvemi.

V okamžiku, kdy opadá všechno listí, nakypříme půdu pod okrasnými keři.

Zima v okrasné zahradě

Zima v okrasné zahradě

Okrasná zahrada v prosinci

V první polovině prosince, pokud ještě nemrze, dejte stálezeleným dřevinám vodu. To platí především tehdy, pokud je podzim chudý na srážky.

ROK V ZAHRADĚ – listopad, prosinec, leden


  • Únor v okrasné zahradě Co dělat v únoru v okrasné zahradě Pravidelně kontrolujeme uskladněné hlízy mečíků a jiřinek. Od konce února můžeme řezat plané keře a plané růže. Děláme zejména prosvětlovací řez. Silnější řez provádíme pouze u starých a přerostlých keřů. Pokud není půda promrzlá, můžeme ji připravovat na osázení okrasnými rostlinami. Stálezelené keře a..
  • Zahradní nůžky Zahradní nůžky potřebujeme jak v okrasné zahradě, tak užitkové. Používají se v ovocných sadech, u zeleniny, bylinek, květin, stříhání keřů, atd. Ostří u zahradních nůžek Ostří zahradních nůžek musí být vyrobeno z nejlepší oceli, aby se netupilo a bylo stále velmi ostré. Nůžky nesmí vytvářet zhmožděné rány, ale čistý ostrý řez. Nezáleží přitom..
  • Tvarování a řez bonsají Tvarování bonsají Nikdy stromy neformujeme do nahodilých nebo nepřirozených forem. Existují různé typy miniaturizace, odpovídající pozorování tvarů stromů v přírodě, v různých situacích, na různých stanovištích. Můžeme tudíž vypěstovat strom vzpřímený, kaskádu nebo polokaskádu, kořenový strom, strom v kameni, na kameni lze vysázet i lesní krajinku a strom. Je třeba se dobře seznámit..
  • Výsadba růží Výsadba sazenic růží Zakoupené sazenice růží je potřeba co nejdříve zasadit. Pokud to není možné, uložíme je alespoň do chladného sklepa, kde je 2x denně kropíme nebo je můžeme založit do vlhké kypré půdy. Růže vysazujeme od poloviny října do konce listopadu. Vzdálenost mezi sazenicemi se řídí podle vzrůstu jednotlivých..