Muchovník Lamarkův (Amelanchier lamarckii) – okrasný keř
Muchovník Lamarkův je keř nebo také strom, který dorůstá do výšky 5 až 8 metrů a šířky 3 až 5 metrů. Je na pěstování nenáročný. Dekorativní jsou květy a listy.
Květy mají barvu krémově bílou a objevují se na jaře, v dubnu a květnu dříve, než listy. Rostou v dlouhých hroznech a medově voní. V srpnu se v nich tvoří malé, nachově červené, za syrova jedlé malvičky. Listy jsou vejčité, tmavozelené, na podzim zbarvené do žluté až oranžovočervené.
Jak pěstovat muchovník Lamarkův
Muchovníku se nejlépe daří v polostínu, nepotřebuje pravidelné zavlažování – pouze v období velkého sucha. Keř vysazujeme do normální půdy, může být vápenitá a suchá. Tento keř není potřeba stříhat, ani řezat. V podstatě nepotřebuje žádnou péči.
Vynikne jako samostatně rostoucí dřevina v okrasné zahradě. Nebo jej můžeme vysazovat ve skupinách po několika rostlinách. Taktéž je možné muchovník vysazovat do živých plotů. Díky dekorativním listům a květům krásně vynikne na pozadí okrasných květinových záhonů.
- Okrasný barevný keř dřišťál Jak pěstovat dřišťál Dřišťál je trnitý keř, který může být opadavý nebo stálezelený. Je rozšířen po celém světě a obsahuje více jak 600 druhů. Dokáže růst ve velmi skromných podmínkách a vyhovují mu všechny půdy. Navíc je dřišťál odolný vůči suchu. Nejlépe se mu daří v mírně vlhkých půdách bohatých na..
- Okrasný javor (Acer) Javor patří mezi dřeviny, které jsou okrasné listem. Tvar má keřovitý a může podle druhu dorůstat do výšky 1 metr až 4 metry. Listy rostou velmi hustě. Okrasně působí především listy a to jak tvar, tak i nápadné zabarvení. Barvy jsou patrné nejen na podzim, ale u některých odrůd již..
- Pěstujeme japonský javor Japonské javory jsou kompaktní dřeviny s keřovitým růstem a dobrou tvarovatelností. Tvarovat můžeme pomocí řezu nebo vyvazováním. Tyto dřeviny vnášejí do zahrad barevnost v podobě proměnlivosti listů, v závislosti na ročním období. Je vyšlechtěno nepřeberné množství kultivarů, které jsou tvarově i barevně výrazné po celou dobu vegetace. Jak pěstovat japonský javor Než začneme..
- Jeřáb moravský Jeřáb moravský patří k netradičnímu ovoci pěstovanému v našich zahradách. Lze jej pěstovat až do nadmořské výšky 1200 metrů. Jeho plody mají sladkou chuť, jsou červené barvy a zrají od konce srpna do poloviny září. Plody obsahují množství vitamínu C a proto se někdy označují jako citron severu. Podobné články:..