Šácholan Soulangeův (Magnolia)
Šácholan Soulangeův neboli Magnolie je menší strom nebo keř, který je vhodný a do menších zahrad. Můžeme jej využít jako solitéru. Dorůstá do výšky až 6 metrů, šířka stromu je 4 metry.
Nejkrásnější je tento okrasný strom brzy na jaře, kdy rozkvétají velké barevné květy. Květy se objevují dříve jak listy. Podle druhu jsou bílé až růžové, někdy také dvoubarevné nebo pruhované. Velikost květů je až 10 cm, často velmi intenzivně voní. Listy má šácholan velké, vejčité, zelené.

Šácholan Soulangeův (Magnolia)
Jak správně pěstovat šácholan
Stanoviště pro šácholan vybíráme slunečné, nejlépe s celodenním svitem. Půda by měla být vlhká, propustná, výživná. Dáváme pozor, aby nedocházelo k přemokření.
Na podzim, mulčujeme oblast kořenů jako ochranu před mrazem (zejména u mladých stromů a keřů). Kořeny nesmíme poranit hrabáním, rytím nebo okopáváním. Výhony nestříháme. Květy mohou být ohroženy jarními mrazíky.
Při vybírání kultivaru upřednostňujeme takový, který kvete později na jaře. Velmi skoré odrůdy často namrzají a květy hnědnou a opadávají.
- Clerodendrum Jak pěstovat clerodendrum Clerodendrum je nádherná exotická květina, kterou je možné pěstovat v domácím prostředí. V zimním období jim vyhovuje teplota od 10 do 20 °C. Ale pozor, mohou v tuto dobu i opadat. Zalévají se tak, aby jim nikdy nezaschl kořenový bal. V březnu se loňské výhony seříznou až ke staršímu dřevu, rostlinu..
- Řez ovocných dřevin Ovocné dřeviny se na rozdíl od ostatních plodin vyznačují pravidelnou potřebou tvarovaných zásahů a řezu od výsadby až do konce života. Řezy ovocných dřevin dělíme na: Výchovný řez, tzv. tvarovací v období mládí. Udržovací řez nebo také prosvětlovací, obnovovací, průklest během plodnosti. Zmlazovací řez v době stárnutí. Kdy řezat stromy? Jádroviny řežeme..
- Jeřáb moravský Jeřáb moravský patří k netradičnímu ovoci pěstovanému v našich zahradách. Lze jej pěstovat až do nadmořské výšky 1200 metrů. Jeho plody mají sladkou chuť, jsou červené barvy a zrají od konce srpna do poloviny září. Plody obsahují množství vitamínu C a proto se někdy označují jako citron severu. Podobné články:..
- Rozmnožujeme rostliny pomocí bylinného řízkování Jedním ze způsobů rozmnožování rostlin je bylinné řízkování. Mladé rostlinky vypěstované z řízků jsou větší a robustnější a hlavně jsou identické s hlavní rostlinou. Bylinné řízky odebíráme na jaře nebo v časném létě. K nejběžnějším řízkovaným rostlinám patří vytrvalé a záhonové rostliny. Bylinné řízkování Připravíme si květináč s běžným substrátem a posypeme ho tenkou..