Odumírání větví



Odumírání větví je častý vážný problém stromů a keřů pěstovaných v nádobách. Odumírání začíná u vrcholků a pomalu postupuje směrem dolů. Tato vážná choroba má několik možných příčin.

Co dělat při odumírání větví?

Není-li důvodem odumírání větví některá choroba, jde o častý úkaz možného přelití substrátu. Odumřelé dřevo odřízneme a řeznou ránu zatřeme štěpařským voskem. Rovněž pomáhá drenážování půdy a listová výživa.






  • Kněžice zeleninová – škůdce našich zahrad Co je kněžice zeleninová? Kněžice zeleninová je invazní ploštice, které se na naše území dostala v důsledku globalizace. Řadí se mezi nové škůdce ovoce a zeleniny. Tělo dospělého jedince je zbarveno zeleně, čímž se stává na listech špatně viditelné. Velikost těla je 13 až 18 mm. Na první pohled jsou k nerozeznání..
  • Červci – škůdci stromů Jak škodí červci Červci škodí na větvích stromů. Dospělí jedinci žijí na jednom místě stonku a jsou chráněni tvrdou schránkou. Sají šťávu a tím oslabují rostliny. Listy pak žloutnou. Někteří červci, jako např. štítenka ústřicová, štítenka čárkovitá) škodí na různých dřevinách, jiní jsou výhradně na určité dřevině – např. na..
  • Jak se brání příroda proti chorobám a škůdcům? Příroda se umí proti škůdcům a chorobám bránit sama. Používá k tomu různé způsoby biologické ochrany, které bychom měli cílevědomě podporovat a nenarušovat tento přirozený proces neuváženou chemickou ochranou. Především pečujeme o užitečné ptactvo. Instalujeme v zahradách ptačí budky a v zimním období ptáky krmíme. Vysazujeme do zahrady keře, které umožní ptákům zakládání..
  • Bělásek zelný – škůdce Škůdce košťálovin Bělásek zelný je známý zejména pěstitelům košťálovin. První motýli se objevují začátkem května, dospělí jedinci poletují od července do srpna. Mladé housenky se objevují od července na rubu listů košťálovin. V této době je lze mechanicky hubit. Dospělé housenky dokáží decimovat listovou plochu živých rostlin. Nejvíce je běláskem ohrožen..