Rez hrušňová – nemoci ovocných dřevin
Rez hrušňová se projevuje oranžově červenými skvrnami na listech hrušní. Tato chorob je podmíněna blízkostí druhého hostitele, kterým je jalovec čínský nebo jalovec klášterský.
Silnější rozšířené této rzi má na svědomí vlhké počasí. Napadené listy je nejlepší spálit. Pro omezení infekce je vhodné uvedené jalovce nepěstovat do vzdálenosti 150 až 200 metrů od hrušní.
- Housenky na zahradě: nežádoucí hosté nebo součást ekosystému? Housenky jsou sice malé, ale často nepřehlédnutelné. Na zahradě mohou způsobit pořádný rozruch. Zatímco některé z nich mohou být považovány za neškodné a dokonce i příznivé pro ekosystém, jiné mohou být ničivými škůdci, kteří ohrožují rostliny a zahradní plodiny. Při úvaze o housenkách v zahradě je tedy důležité rozlišovat mezi..
- Choroby a škůdci listů – 3 Puchýře v listech Dlouhé chodbičky nebo nepravidelné puchýře v listech jsou dílem uvnitř žijících larev. Škůdci napadají cesmínu, ptačí zob, zimolez, azalky, šeřík a břízu. Chemické ošetření je málokdy potřebné, stačí mechanické. Nepravé mšice Drobný, mšicím podobný hmyz napadá jehličnany a poškozuje vážněji hlavně mladé stromy. V létě se objevují polštářky bílé vlny..
- Kůrovci – škůdci okrasných stromů Existuje několik druhů kůrovců, kteří napadají okrasné stromy. Mezi ně patří jilmový brouk, který přenáší obávanou houbovou chorobu jilmů. Napadení okrasných stromů Kůrovci vrtají chodbičky buď hlouběji v dřevě, nebo těsně po kůrou. Brouci napadají hlavně zesláblé stromy – udržováním dobrých růstových podmínek lze napadení předcházet. Poškozené větve odstraňujeme. Podobné..
- Jak poznáme svilušky Svilušky poznáme tak, že listy začínají měnit barvu do nezdravého bronzového tónu. Pokud se podíváme na spodek listů, s největší pravděpodobností zde najdeme drobného roztoče s příznačným pavučinkovitým vláknem. Jak se zbavit svilušek Rychlé množení svilušek podporuje suché a teplé prostředí. Na odstranění svilušek použijeme chemický postřik. V případě teplého počasí je nutné..