Jak pěstovat pokojovou begónii?



Begónie je bohatě kvetoucí pokojová rostlina, která byla vyšlechtěn hybridním křížením dvou různých druhů begónií. Květenství jsou na dlouhých stopkách a mohou být v barvách bílé, růžové, žluté, oranžové nebo sytě karmínové. Můžou nás odměňovat květy po celý rok.

Podmínky pro pěstování

Pro správný růst potřebuje begónie dostatek slunečního světla, ale ne přímých slunečních paprsků. Begónie jsou vlhkomilné květiny, které ovšem špatně snášejí přemokření. Kořeny by nikdy neměly zůstat stát ve vodě. Pro zálivku je ideální dešťová voda, která má pokojovou teplotu.

Jak pěstovat pokojovou begónii?

Jak pěstovat pokojovou begónii?

Od jara do podzimu je vhodné květiny hnojit hnojivem, které neobsahuje vápník. Begónie vápno nemají rády.

Stříhání (řezání) begónií

Při nevzhledném růstu můžeme begónii sestříhat nebo seřezat ostrým nožem.





  • Rhipsalidopsis rosea – pokojová květina Rhipsalidopsis rosea patří mezi epifytické kaktusy a proto vyžaduje lehčí, kyprou půdu s dostatkem rašeliny. Rostlinu tvoří soustava převislých stonků, jejichž články jsou podobné plochým listům. Keříky jsou bohatě rozvětvené s růžovými květy. Aby kaktus vykvetl Aby nám tento kaktus vykvetl, musíme během zimy udržovat teplotu kolem 10 °C. Podle doby odpočinku..
  • Áronovité pokojové květiny Syngónium (Syngonium podophyllum) Syngónium je rostlina blízce příbuzná filodendronu. Má šípovité zelenožluté listy. Tuto rostlinu stačí umístit na polostinné místo. Někdy je nutné vyvázání k tyčím, případně ji můžeme nechat jako převislou formu v zavěšené nádobě. V době vegetace pravidelně přihnojujeme. Spatifylum (Spathiphyllum) Spatifylum je moderní rostlina, která se stala v minulých letech hitem..
  • Áronovité rostliny a květiny Pěstování áronovitých rostlin Áronovité rostliny pocházejí z exotických končin. Společným znakem těchto rostlin je shluk drobných kvítků do tzv. palice, která je chráněná zvláštním listem, tzv. toulcem. Toulec bývá nápadně zbarvený. Mnoho áronovitých rostlin má rovněž velmi pěkně zbarvené a tvarované listy. Právě druhy pěstované pro ozdobný list mají podobné požadavky..
  • Okrasné ibišky Ibišek má nadýchaný květ na dlouhé stopce. Kvete jen jeden den. Květ ibišku může být jednoduchý nebo plný, bílý, žlutý, oranžový, růžový, červený nebo fialový. Jak pěstovat ibišek Ibišky mají rády hodně světla a v létě vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování. Starší rostliny se přesazují a seřezávají časně zjara. Ibišek kvete..